Світ / Близький Схід

Перед смертю журналіст Хашогджі протидіяв «фермі тролів» Саудівської Аравії — The New York Times

The New York Times
Світ/Близький Схід/Перед смертю журналіст Хашогджі протидіяв «фермі тролів» Саудівської Аравії — The New York Times
Зберегти
Вигляд
Саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, якого 2 жовтня вбили в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, вів кампанію проти «фабрики тролів» в інтернеті, яку фінансує саудівський уряд.

За словами наближених до Хашогджі людей, його сторінка в Twitter перебувала під постійним тиском з боку великої кількості провладних «тролів».

Як зазначає видання, атаки «тролів» на Хашогджі — частина цілої кампанії, яку ініціювали наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман та його радники з метою придушення інакомислячих та критиків влади як в країні, так і за її межами. Тролі працювали в основному в соцмережі Twitter, яка дуже популярна в Саудівській Аравії.

Радник саудівського принца Сауд аль-Кахтані, якого звільнили з посади 20 жовтня після офіційного визнання факту вбивства журналіста, відповідав за створення і роботу цієї «ферми тролів». Це журналістам підтвердили джерела в США та Саудівській Аравії.

Незадовго до свого вбивства Хашогджі долучився до запуску проекту з протидії саудівським провладним тролям: у вересні журналіст пожертвував 5 тисяч доларів Омару Абдулазізу, саудівському дисиденту, що проживає в Канаді. Абдулазіз займається створенням групи волонтерів «Електронні бджоли» для протидії саудівським тролям у Twitter.

Нагадаємо, 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашогджі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашогджі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашогджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини