Перемога лібералів у Канаді та Сталін у Донецьку (огляд преси)
«У понеділок вночі від рук Джастіна Трюдо, молодого лідера Ліберальної партії, раптово та приголомшливо загинуло дев’ятирічне правління прем’єр-міністра Стівена Гарпера та його Консервативної партії. Переконливо стартувавши у провінціях атлантичного узбережжя, ліберали зупинили той курс, який багато канадців називали стилем жорсткого ручного управління Гарпера. У новому зібранні Палати громад Канади ліберали здобули 184 місця з 338. Непередбачувана подія сталась 47 років по тому, як батько Джастіна Трюдо, П’єр Елліот Трюдо, вперше прийшов до влади. Джастін Трюдо, якому на Різдво виповниться 44, стане другим наймолодшим в історії Канади прем’єр-міністром та першим, який повторив успіх свого батька», - коментує The New York Times.
«Ці вибори були референдумом «за» чи «проти» домінуючого лідерства Гарпера та його фатальних недоліків. Гарпер міг об’єднати всі партії правого спектру Канади, але він довів, що є байдужою та самотньою фігурою, яка не змогла збільшити табір прихильників консерваторів. І він затьмарив бренд консерватизму, оскільки сконцентрував владу в своїх руках та цинічно заповнив місця у Сенаті своїми бездарними друзями. Він керував урядовим офісом, замилюючи очі громадянам та ставився зверхньо до парламенту і Верховного Суду. Він демонізував будь-яку критику; запровадив драконівські антитерористичні та анти-кримінальні закони; вів політичну війну за спинами тих, хто був у меншості. За цю спадщину – соромно», - пише у редакційній статті The Toronto Star.
«У центрі Донецька, східноукраїнській столиці повстанців, висять три портрети радянського диктатора Йосипа Сталіна. Влада сепаратистів намагається стимулювати радянську ностальгію. Те, що на центральній площі висять ці портрети, сприймається досить нормально молодою дівчиною , яка проходить повз них. «Я думаю, що портрети Сталіна це хороша річ. Це наша історія і багато людей забули про те, що вона навіть була», - каже 22-річна студентка Єкатєріна. Попередня заборона на такі портрети зникла і повстанці намагаються відновити радянські звички, щоб зміцнити своє правління, яке підтримують з Москви. Водночас, сталінські звірства – замовчуються». Колишній шеф-редактор AFP Ніколя Мілетіч зробив матеріал з окупованого Донецька про радянську ностальгію.
«Туреччину закликають розслідувати причини смерті британської журналістки. Ті, хто знав Джекі Саттон, не вірять у її самогубство», - пише Politico. «У суботу 50-річну екс-журналістку BBC знайшли мертвою в одному з туалетів Стамбульського аеропорту імені Ататюрка. Вона була директором іракського офісу Інституту висвітлення війни та миру. Джекі Саттон летіла до іракського міста Ербіль, яке на півночі країни, але пропустила свій стиковий рейс, повідомляє BBC. Турецькі медіа пишуть, що колишня журналістка сама вкоротила собі віку. За повідомленнями місцевої англомовної агенції BGN News, у неї ніби то не було достатньо коштів на квиток, її бачили у сльозах біля білетної каси, а за кілька годин знайшли мертвою». Друзі та знайомі обурені такими плітками про Джекі Саттон.
hromadske.tv
- Поділитися: