Війна

На Донбасі обмежать пересування для запобігання вивезенню зброї — Наєв

2 травня, 2018 13:08
Війна/На Донбасі обмежать пересування для запобігання вивезенню зброї — Наєв
Зберегти
Вигляд
В окремих районах Донецької та Луганської областей, у межах операції Об’єднаних сил, обмежать пересування.

В окремих районах Донецької та Луганської областей, у межах операції Об’єднаних сил, обмежать пересування. 

Це необхідно для недопущення вивезення з району проведення операції Об’єднаних сил зброї та боєприпасів, повідомив командувач операції Сергій Наєв.

«Тимчасовий особливий порядок, що там може діяти включає певні тимчасові обмеження у свободі пересування, які вводяться з міркувань забезпечення безпеки громадян. Одна із цілей такого заходу — недопущення несанкціонованого вивезення зброї та боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речовин із району конфлікту. Це обумовлює встановлення особливого порядку в’їзду та виїзду до цих районів. Таким чином система блокпостів та КПП охоплює лише рубежі навколо районів , де проводиться Операція об’єднаних сил», — сказав Наєв.

Він додав, що обмеження пересування є тимчасовим і кількість перевірок в районі операції буде зменшуватися зі стабілізацією ситуації.

«Ми маємо намір у ході стабілізації ситуації на лінії зіткнення поступово зменшити перевірки на контрольних пунктах з метою зменшення незручностей для громадян, які проживають в районах проведення операції», — сказав Наєв.

Зона проведення операції Об'єднаних сил, на якій введено особливий порядок — це територія всієї Донеччини та Луганщини до адмінкордонів — з Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, а також Азовським морем.

Особливий порядок передбачає надання органам сектору безпеки та оборони, іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення від містечок Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, де починається зона бойових дій, де правила будуть ще більш жорсткими.

Тобто на всій території Донецької та Луганської областей вводять особливий порядок пропуску, розділений на три рівні пропуску громадян: зелений — де доступ необмежений, жовтий — перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та червоний — перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

В зоні ж проведення операції доступ можливий лише людям, які живуть в районі операції, мають родичів і документи, що це засвідчують, мають місця поховання рідних або нерохумість. Також можуть проїхати дипломати, або гуманітарні місії за наявності документів.

30 квітня 2018-го президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил. Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних  сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу:  хто такий Сергій Наєв

Пов`язані новини