У Міністерстві інфраструктури підтримали ідею запровадження європейської моделі організації та фінансування приміських пасажирських перевезень, зокрема залізничних. Зокрема, це передбачає, що оплачувати такі перевезення мають місцеві громади.

Про це повідомив перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович під час засідання щодо організації приміських перевезень, повідомляють у Мінінфраструктури.

Зокрема, у відомстві підрахували, що пасажирські перевезення завдають Укрзалізниці 12,4 мільярда гривень збитків, з яких 7,4 мільярда — збитки від приміських перевезень. При цьому, щороку Укрзалізниця на приміських напрямках перевозить близько 100 мільйонів пасажирів.

«Угодою про Асоціацію України та ЄС передбачено запровадження Регламенту європейської моделі організації пасажирських перевезень залізничним транспортом. Відповідно до даної моделі перевезення, що визнані суспільно важливими, переводяться на контрактну основу із забезпеченням відповідної оплати за рахунок коштів Державного або місцевих бюджетів», — повідомив Абрамович.

Він зазначив, що перехід на цю модель приміських перевезень дозволить місцевим громадам самостійно визначати обсяги перевезень, графіки та кількість приміських поїздів.

Напередодні в Укрзалізниці повідомили, що у 2019 році 6 приміських поїздів загорілося на ходу через високу зношеність.

Нагадаємо, що напередодні в Укрзалізниці направили прохання до парламенту виділити 7,1 мільярда гривень на оновлення парку електричок через те, що через свій вік вони загораються просто у дорозі.

Поділитись: