Від початку 2019 року кількість випадків загоряння приміських поїздів в Україні зросла вдвічі.

Про це повідомив директор з розвитку бізнесу Укрзалізниці Андрій Рязанцев у своїй колонці для «Ліга.Бізнес».

«Кількість пожеж у приміському залізничному транспорті у 2019 році подвоїлась. З початку року зафіксовано 6 таких випадків. Все це є наслідком того, що приміський залізничний парк вже на піку зношеності», — повідомив Рязанцев.

За його словами, наразі парк приміських поїздів в Україні дуже зношений. Зокрема, дизельні приміські поїзди зношені на 92,4%, а електрички — на 88,8%. На приміських маршрутах УЗ наразі використовує поїзди, яким 50 та більше років. Таких по Україні їздить 77 електропоїздів та 37 дизель-поїздів.

«Усього ж для першочергового та невідкладного оновлення парку моторвагонного рухомого складу, що потребує заміни, необхідно 36,12 млрд грн», — зазначив Рязанцев.

Він зазначив, що приміські поїзди можна ще й ремонтувати. Для екстреного ремонту УЗ потрібно 9,3 мільярда гривень.

Топ-менеджер Укрзалізниці також додає, що у бюджеті на 2020 рік не передбачено коштів на ремонт приміського залізничного транспорту, попри те, що такі видатки передбачені законом про залізничний транспорт.

Нагадаємо, що напередодні в Укрзалізниці направили прохання до парламенту виділити 7,1 мільярда гривень на оновлення парку електричок через те, що через свій вік вони загораються просто у дорозі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile