Життя

Перші аукціони з оренди землі принесли у 2,5 рази більше коштів, ніж очікувалось

Мінекономіки
Життя/Перші аукціони з оренди землі принесли у 2,5 рази більше коштів, ніж очікувалось
Зберегти
Вигляд
За результатами пілотного проекту з продажу прав оренди на сільськогосподарську землю через аукціони у «Prozorro.Продажі» вартість лотів зросла в середньому на 154%.

Про це повідомляють у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.

«Вже зараз можна констатувати, що ідея проводити аукціони з оренди землі через «ProZorro.Продажі» виявилася вдалою. В кожному з аукціонів взяло участь від 2 до 6 учасників, загальна вартість збільшилася на 154%. Це — безумовний успіх», — повідомив заступник міністра економіки Максим Нефьодов.

Зазначимо, що наразі в Україні діє заборона (мораторій) на продаж та відчуження сільськогосподарських земель. Власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися ними, тому єдиним способом передачі землі для користування іншим особам є укладання договору оренди.

Водночас, в Україні відсутня інфраструктура для запровадження ринку купівлі та продажу сільськогосподарської землі, що є формальною причиною для продовження мораторію.

20 грудня парламент продовжив мораторій на продаж землі до 2020 року.

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чия земля?»: яким буде земельний ринок без мораторію

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.

Також у Світовому банку наполягали, що скасування мораторію на продаж землі залишається однією з ключових вимог міжнародних кредиторів та інвесторів.

Пов`язані новини