Перший ізраїльський приватний місяцехід Beresheet, розбився, сідаючи на поверхню Місяця, через відмову головного двигуна. Ізраїль хотів стати четвертою державою світу, яка висадить на поверхні супутника Землі свій космічний апарат.

«Якщо в перший раз не вийшло — пробуйте ще», — сказав прем'єр країни Біньямін Нетаньяху, спостерігаючи за аварією з диспетчерської під Тель-Авівом.

Головний спонсор проекту Морріс Кан зазначив, що Ізраїлю не вдалося посадити свій апарат, але вони «намагалися». І додав, що команда може «пишатися своїм досягненням».

Beresheet пробув у польоті 7 тижнів, його під час своєї 70 місії запустила приватна американська компанія SpaceX.

BBC зазначає, що Beresheet був найменшим місяцеходом з усіх, що коли-небудь сідали на Місяць. За розміром він трохи більший за пральну машинку та має вагу 600 кілограмів. На борту місяцехід мав капсулу зі Старим Заповітом івритом, записаним на носій, завбільшки з монету. Також він мав лишити на місяці три диски із записами ізраїльських пісень, малюнками дітей та фотографіями ізраїльських ландшафтів.

Beresheet — єврейська назва першої книги Біблії Буття. Проект запуску зародився ще 2011 року як частина конкурсу Google Lunar X-Prize, але згодом в Ізраїлі його оголосили національним проектом.

Поділитись: