Перший республіканець у Конгресі підтримав петицію про допомогу Україні. За день до відставки

Кен Бак. Ілюстративне фото
Кен Бак. Ілюстративне фотоFacebook / Rep. Ken Buck

Кен Бак став першим представником Республіканської партії, який підписав петицію демократів, що дозволить винести на голосування у Конгресі США законопроєкт про допомогу Україні. Утім, наступного дня депутат пішов у відставку.

Про це пише Hill.

Хоча Бак залишає Конгрес США 22 березня, його ім'я залишиться в петиції, доки не буде обрано наступника. Якщо його наступник також підпише цю петицію, ім’я Бака видалять із неї.

Загалом звернення вже підписали 188 конгресменів із 218 необхідних.

Якщо петиція набере достатньо голосів, демократи зможуть обійти небажання спікера Палати представників Майка Джонсона та винести пакет допомоги Україні й Ізраїлю на розгляд законодавців.

Член консервативної фракції «Свобода» розповів Hill, що Бака вигнали з групи, тому що «він не був із консерваторами за одне з кількох важливих питань».

Республіканка Лорен Беберт, яка балотується на місце Бака в 4-му окрузі Конгресу Колорадо, розкритикувала підпис Бака під петицією.

«Дивно, тому що подорожуючи по всьому четвертому округу, я не бачила частини, яка межує з Києвом», — написала Беберт.

Кен Бак останніми роками часто розходився з Республіканською партією з різних питань. Оголошуючи про свою відставку з Конгресу восени 2023 року, він заявив, що не згоден із заявами своїх співпартійців про те, що президентські вибори 2020-го нібито «були вкрадені».

Більше контексту

Демократи відстоюють законопроєкт про виділення допомоги Україні, який заблокували республіканці в Палаті представників. Законопроєкт передбачає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню і водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Цей документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Однак він майже відразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Республіканці Палати представників також пропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити його.

Авторка: Дар'я Головко