Державна Укрзалізниця розпочала роботи з будівництва 40 кілометрів колії європейського стандарту з Мукачева до Будапешту. Там очікують, що перший рейс відбудеться уже в серпні 2018 року.

Державна Укрзалізниця розпочала роботи з будівництва 40 кілометрів колії європейського стандарту з Мукачева до Будапешту. Там очікують, що перший рейс відбудеться уже в серпні 2018 року.

Про це повідомив очільник Укрзалізниці Євген Кравцов у Facebook.

«Нагадаю, цей поїзд буде курсувати європейською колією, ширина якої 1435 мм. Українська залізниця не експлуатує поїзди для такої колії. Тому будемо використовувати рухомий склад наших угорських колег», — повідомив Кравцов.

Крім цього, в Укрзалізниця додатково споруджує нову платформу довжиною 120 метрів, яка прийматиме угорські поїзди.

Нагадаємо, що раніше в Укрзалізниці анонсували будівництво євроколії з Мукачева до Будапешта до кінця літа 2018 року. Там також повідомили про початок прямого залізничного сполучення з Чехією, Словаччиною та іншими країнами ЄС.

Також представники французької компанії Alstom повідомляли, що можуть надати Укрзалізниці свій локомотив для тестування.

Нагадаємо, 23 лютого Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

Наприкінці 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартує на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані вже цієї осені. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

Також в ЄБРР оголосили, що можуть надати додатковий кредит Укрзалізниці на купівлю вагонів.

Українські заводи отримають близько $400 млн прямих інвестицій від вартості угоди з General Electric.

Поділитись: