Працівники Одеського обласного клінічного медичного центру, який входить у перелік опорних лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, заявили, що заклад не готовий надавати допомогу хворим на коронавірус.

Про це у відеозверненні розповіли працівники відділення анестезіології.

За їхніми словами у медичному центрі суттєво не вистачає лікарів, а сам заклад не пристосований до прийому пацієнтів з коронавірусом.

«У нас реально працює шість лікарів анестезіологів, хоч за ставками заповнено 12. В основному медсестри були старші 60 років – всі вони написали заяви власним коштом. Інші відділення лікарні – розукомплектовані повністю», — розповідає медперсонал. 

У зверненні також йдеться про те, що у кардіологічній терапії нині працює один лікар і одна медсестра, а у гінекологічному відділенні, яке також буде приймати інфекційно хворих, — одна санітарка.

Водночас головний лікар Одеського обласного клінічного медичного центру Вадим Шухтін в ефірі hromadske заперечив цю інформацію.

«Те, що ви побачили у відео, не відповідає дійсності. Я скажу по факту: у нас 12 наркозно-дихальних апаратів, 2 з них — дитячі і 5 з них — екстреного класу. Анестезіологів на сьогодні, по внутрішній інформації, у нас 12 людей», — переконує головний лікар.

Водночас він зазначив, що лікарня не повністю забезпечена усім необхідним для боротьби з коронавірусом.

«Забезпечення звісно недостатньо … Будуть довозити ще комбінезони, будуть довозити ще маски. Вчора ми мали 12 тисяч респіраторів 2 ступеня захисту, ми мали 60 костюмів для роботи в особливо небезпечних зонах (в реанімаціях де є контакт з рідиною), ми маємо понад 200 щитків захисних, захисні окуляри – 150 штук, 15 тисяч рукавиць», — розповів Шухтін.

Також головний лікар додав, що лікарня загалом може прийняти 100-120 людей, хворих на коронавірус.

Зазначимо, жителі Монастириськ, де в районі зафіксовано 77 випадків коронавірусу, заявляють про погане матеріально-технічне забезпечення місцевої лікарні і закликали президента Володимира Зеленського втрутитися у ситуацію.

Раніше директор програми інноваційних проєктів Transparency International Ukraine Іван Лахтіонов розповів, що Одеська інфекційна лікарня закупила через скорочені переговорні процедури меблів та інвентарю на майже 4 млн грн для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої COVID-19.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми офіційними даними МОЗ, коронавірусом в Україні заразилися 669 людей, з них 17 померли, а 10 одужали.

Поділитись: