Жителі Монастириськ, де в районі зафіксовано 77 випадків коронавірусу, заявляють про погане матеріально-технічне забезпечення місцевої лікарні і закликали президента Володимира Зеленського втрутитися у ситуацію.

Відкритий лист, а також відеозвернення, жителі міста розмістили у Facebook.

Вони заявили, що голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш повідомляє про достатнє забезпечення лікарні в Монастирську.

«Шановний пане Президенте, через те, що ваш ставленик – голова Тернопільської ОДА Володимир Труш подає у ЗМІ недостовірну інформацію щодо боротьби з коронавірусом, просимо вас втрутитись і взяти під особистий контроль ситуацію в Монастириському районі Тернопільської області», — йдеться в повідомленні.

Там також зазначається, що у Монастириську уже кілька років поспіль не функціонує інфекційне відділення лікарні.

«Закликаємо вас, Володимире Олександровичу (Зеленський — ред.), зреагувати на критичну ситуацію в районі й зробити відповідні розпорядження щодо впровадження жорстких карантинних заходів, а також забезпечення Монастириської лікарні відповідними засобами захисту», — написали місцеві мешканці.

Водночас один з лікарів Монастириської районної лікарні Віталій Тріщук написав у Facebook, що в медзакладі нині є 2 апарати штучної вентиляції легенів, які можна використовувати для порятунку людей з коронавірусною хворобою.

«В нашій лікарні є один апарат «Каріна», який може працювати в режимі CPAP (СІПАП) для неінвазивної респіраторної підтримки, та другий запозичений із Заліщиків (сусідній район — ред.). Тобто, є два апарати, які можуть використовуватись для надання допомоги важким хворим з коронавірусом, всі інші не годяться», — заявив лікар.

Зазначимо, що за даними Національної служби здоров'я України, в лікарні Монастириськ є 5 апартів ШВЛ.

Водночас, за останніми даними РДА, в районі є 77 людей, інфікованих коронавірусом. З них 32 медпрацівники (10 лікарів, 14 медсестер і 8 молодших медсестер).

30 березня заступник голови Монастириської РДА Павло Дронь заявляв, що на Тернопільщині Монастириська районна державна адміністрація попросила Міністерство охорони здоров’я забезпечити їх медичними засобами, яких бракує. Водночас у відомстві на їхнє звернення не відповідають.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми офіційними даними МОЗ, коронавірусом в Україні заразилися 669 людей, з них 17 померли, а 10 одужали.

Поділитись: