Петиція про відновлення декларування для посадовців набрала понад 25 тисяч підписів за кілька днів
Петиція із закликом відновити декларування статків посадовців та депутатів вже набрала необхідні 25 тисяч голосів. На це знадобилося близько трьох днів. Тепер на звернення має відповісти президент Володимир Зеленський.
Про це свідчать дані офіційного інтернет-представництва президента України.
Автор петиції зазначає, що відновлення електронного декларування публічних службовців є важливою передумовою для виявлення корупціонерів.
«Відновивши декларування, влада продемонструє свою нетерпимість до проявів корупції під час воєнного стану. Усі, хто на своїх посадах у часи війни дозволяє собі красти державні кошти, а не працювати для перемоги держави, — мають бути виявлені та понести відповідальність. Подані декларації службовців допоможуть у цьому», — йдеться у петиції.
Що передувало?
У березні минулого року, з огляду на повномасштабне вторгнення, подання декларацій будь-якого виду зробили необов'язковим на час дії воєнного стану. Після закінчення війни у посадовців є ще 3 місяці на подання декларації без порушення вимог строку.
Попри це Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) давало можливість подавати декларації та перевіряти на помилки відомості, зазначені у минулорічній декларації.
Вже після деокупації частини захоплених територій НАЗК та громадські організації закликали владу відновити обов’язкове подання декларацій. Там пояснили, що лише третина всіх посадовців подали свої декларації ще за 2021 рік, а наступного року їх може бути ще менше.
«...якщо їх подання перетворюється у "добровільне", то де-факто це означає демонтаж однієї з ключових антикорупційних реформ. Передбачити наслідки зволікання з відновленням декларування досить просто», — зазначали там.
Так, НАЗК та громадські організації попереджали, що чиновники та депутати впливають на використання сотень мільярдів гривень українських платників податків і коштів від партнерів України, а неподання декларацій та відсутність їхньої перевірки «максимально сприяє корупції та зловживанням».
- Поділитися: