Петицію до влади Росії з вимогою обміняти українських та російських в’язнів на глобальній платформі change.org підписали понад 50 тисяч людей.

Петицію до влади Росії з вимогою обміняти українських та російських в’язнів на глобальній платформі change.org підписали понад 50 тисяч людей.

Автор петиції Олександр Рекубратський вимагає від Кремля обміняти в’язнів за схемою «всіх на всіх».

«Україна вже давно заявила, що готова до обміну. Невже ми менш милосердні?», — йдеться у тексті петиції.

Також Рекубратський згадує в петиції про українського політв’язня Олега Сенцова та говорить, що його голодування — це спосіб побачити російських громадян звільненими з українських в’язниць.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Він спирається на інформацію російського омбудсмена Тетяни Москалькової й говорить, що нині в Україні щонайменше 34 громадянина Росії, серед яких журналісти, військовослужбовці.

Change.org — це глобальна онлайн-платформа, яка дозволяє просувати громадські ініціативи шляхом збору підписів у їхню підтримку та масштабним інформуванням щодо соціальних кампаній.

У Росії платформа немає жодного зв'язку із законодавством, а отже, не має юридичної сили. Тому кількість зібраних підписів не зобов'язує владу Росії її розглядати та приймати якесь рішення за результатами розгляду.

28 липня Канада закликала Кремль звільнити усіх політв'язнів.

27 липня уповноважена з прав людини у Німеччині Бербель Кофлер закликала Росію негайно звільнити українських політв’язнів Кремля Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

27 стало відомо, що Польща, Сполучені Штати та декілька інших країн готують звернення щодо українського політв'язня, засудженого в Росії, Олега Сенцова.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile