Pfizer та BioNTech почали випробування вакцини проти штаму «Омікрон»
Фармкомпанії Pfizer та BioNTech оголосили про початок клінічних випробовувань вакцини, розробленої проти нового штаму коронавірусу «Омікрон».
Про це йдеться у повідомленні компаній.
У дослідженні візьмуть участь люди віком від 18 до 55 років. 1420 учасників будуть поділені на три групи, де вивчатимуть різні схеми застосування поточної вакцини Pfizer/BioNTech проти COVID-19 та вакцини, створеної на основі штаму «Омікрон».
Так, у першій групі будуть учасники, які вже отримали дві дози вакцини Pfizer/BioNTech проти COVID-19 за 90-180 днів до цього. У межах дослідження вони отримають одну або дві дози нової вакцини.
У другій групі будуть ті, хто вже отримав три дози вакцини Pfizer/BioNTech ㅡ їм пропонуватимуть одну дозу вакцини проти «Омікрону».
До третьої групи потраплять ті, хто ще не зробив щеплення проти коронавірусу. Вони отримають три дози вакцини проти нового штаму коронавірусу.
«Вакцини продовжують забезпечувати надійний захист від тяжкого перебігу хвороби, спричиненої "Омікроном". Проте нові дані вказують, що захист проти зараження та від легкої до середньої тяжкості захворювання зменшується швидше, ніж це спостерігалося у попередніх штамів», ㅡ сказав гендиректор та співзасновник BioNTech Угур Шахін.
Гендиректор Pfizer Альберт Бурла анонсував, що вакцина проти штаму коронавірусу «Омікрон» буде готова у березні 2022 року. Очікується, що ця вакцина буде спрямована і на інші штами.
За його Бурли, не зрозуміло, чи потрібна «омікронна вакцина» і як вона буде використовуватися. Але, мовляв, Pfizer матиме готові дози, оскільки деякі країни хочуть, щоб препарат був готовий якомога швидше.
Що відомо про новий штам?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та в Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.
Вчені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується. Вважається, що новий штам заразніший за попередні.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Тому науковці занепокоїлися, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19. Схоже, бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження.
Новий штам зафіксували щонайменше у 106 країнах світу. У ВООЗ прогнозували, що найближчим часом «Омікрон» стане найпоширенішим варіантом у світі.
- Поділитися: