П’ять генералів РФ на службі сепаратистів (огляд преси)
«Згідно з досьє, яке СБУ надала адміністрації Обами у червні, п’ять російських генералів відіграють головну роль у організації сепаратистських сил в Україні та їхньому командуванні», – пише Bloomberg View. На думку експерта із Університету Нью-Йорка Марка Галеотті, який спеціалізується на вивченні російських спецслужб, встановлення імен російських генералів є важливим кроком. «Досі ми бачили в Україні російських лейтенантів, капітанів та майорів – сказав Галеотті. – Але тепер вони по-справжньому долучають своїх найвищих офіцерів; це російське командування». «Це питання контролю – вони намагаються забезпечити уникнення отаманщини – каже Галеотті. Десь у Москві ухвалено рішення, що це буде тривалий заморожений конфлікт».
У інтерв’ю Die Welt колишній держсекретар США Мадлен Олбрайт бачить певні паралелі між війнами в Україні та Югославії. «Коли Білл Клінтон став тільки президентом, серйозною проблемою була війна у Боснії. Люди думали, що оскільки Боснія знаходиться у Європі, то цією проблемою повинні займатись європейці. У результаті пройшло багато часу, поки міжнародна спільнота не почала робити якихось дій. З Україною все відбувається аналогічно. Люди також вважають, що Україна знаходиться у Європі, тому і турбуватись про неї теж має європейська спільнота».
«Євросоюз ніколи не бачив щось схоже на те, що відбувається у Греції за останні 8 днів: зачинені банки; контроль за капіталом; перший дефолт перед МВФ розвиненої країни; розвал схеми багатомільярдної підтримки; плани на референдум, які можуть прискорити виключення Греції із валютного союзу; і, зрештою, жебрацтво народу. Якби ставки не були такими високими, всі ці надзвичайні саміти та вимоги в останню хвилину – могли б вважатись фарсом. Натомість, це трагедія, де небажаним наслідком для усіх сторін, схоже, стане вихід Греції із єврозони. Цей хаос є доказом того, що відмова від євро буде руйнівною для Греції, тому що незначні вигоди від дефолту та девальвації будуть перекриті політичною та економічною нестабільністю. Для решти Європи вихід Греції також має добре знайомі ризики, а саме у вигляді провальної держави на південно-східному фланзі», – повідомляє The Economist.
The New York Times описує величезні проблеми у енергосекторі африканських країн. Наприклад, «лідери Нігерії обіцяли стабільне електропостачання з часу падіння військового режиму у 1999-му році, витративши близько 20 мільярдів доларів та демонтувавши державний орган «Національний нагляд за електроенергетикою», більше відомий у народі «ніколи не очікуйте на постійне світло». Але генеруючі можливості країни залишились майже без змін, близько 6 гігаватт на державу із населенням у 170 мільйонів. У США з населенням 310 мільйонів – ці потужності перевищують 1000 гігаватт. «Більшість компаній не отримають із національної мережі і чотирьох годин електроенергії на день», - каже Акпан Екпо, гендиректор Західноафриканського Інституту фінансового та економічного менеджменту із Лагоса, фінансової столиці Нігерії».
- Поділитися: