Під будівлею Адміністрації президента понад тисяча людей вимагали «зупинити капітуляцію» на Донбасі. З АП до протестувальників ніхто не вийшов.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Учасники акції протестували проти ідеї представника України на переговорах у Мінську Леоніда Кучми не стріляти у відповідь на обстріли бойовиків, а також проти поновлення торгівлі з окупованими територіями.

Під будівлею адміністрації учасники виклали сотні свічок і наклеїли фотографії загиблих на Донбасі українських військовослужбовців. 

Також учасники хотіли повісити напис «Адміністрація губернатора Малоросії», але поліцейські вирвали його і порвали. Після цього між протестувальниками та поліцією сталась штовханина.

Крім того, активісти спалили символ капітуляції — білий прапор.

«Наша основна мета — щоб наш Верховний головнокомандувач виконав обіцянки, які нам давав: це ніяких кулуарних домовленостей з олігархами. Ми бачимо Кучму, бачимо ті самі обличчя, ті самі кулуарні договорняки, за які критикували Порошенка. Ми бачимо ті самі договорняки, які були в 2014 році і привели до Дебальцевого, до втрати Донецького аеропорту, до втрати Комінтернового», — сказав ініціатор акції Олександр Карпюк.

За його словами, протестувальники вимагають включення до Тристоронньої контактної «групи патріотично налаштованих ветеранів, волонтерів і активістів».

«За сьогодні ми нічого не досягли, до нас ніхто не вийшов. Ми чекаємо, що буде якась реакція і буде встановлений контакт, а після цього ми будемо домовлятися, як зробити цей процес прозорішим для суспільства», — зазначив Карпюк.

Нагадаємо, очільник української делегації на переговорах у Мінську Леонід Кучма хоче прописати в нових домовленостях про режим тиші на Донбасі правило «не стріляти у відповідь». Його вже звинуватили у капітуляції.

5 червня в Мінську домовилися розробити новий механізм припинення вогню на Донбасі.

Також на переговорах у Мінську спробують домовитися про зняття економічної блокади Донбасу. Представник України Леонід Кучма заявив, що це питання є проблемою, яка потребує вирішення. Така ж позиція в президента Володимира Зеленського.

Цю пропозицію вже розкритикував екс-президент Петро Порошенко.

Поділитись: