Мітинг водіїв вантажівок та перевізників під будівлею Кабміну, 12 лютого 2020 року
Фото:

hromadske/Анастасія Ковальчук

Під будівлю Кабінету міністрів у середу, 12 лютого, далекобійники і перевізники вийшли на акцію протесту. Пригнали у центр Києва десятки фур.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Акцію протесту організувала Асоціація міжнародних автомобільних перевізників.

Протестувальники вимагають від уряду, який сьогодні зібрався на засідання, рівних умов отримання дозволів, скасування їх електронного бронювання, а також встановлення відповідальності за перевантаження транспортного засобу для вантажовідправника.

Також протестувальники вимагали кадрових змін чиновників, відповідальних за вантажні перевезення. У руках вони, зокрема, тримали плакат з написом «Погорілого у відставку!» (Олександр Погорілий очолює Державну службу України з безпеки на транспорті — ред.).

Мітинг водіїв вантажівок та перевізників під будівлею Кабміну, 12 лютого 2020 року
Фото:

hromadske/Анастасія Ковальчук

Через протест у поліції повідомили, що посилили заходи безпеки у центрі Києва. 

Зазначимо, наразі міжнародним перевізникам вантажів дозволи на їх перевезення в інші країни видають залежно від кількості транспортних засобів у компанії.

З 1 січня 2020 року подавати заявку на такий дозвіл в Україні можна онлайн, але отримати його — лише особисто в пунктах видачі, які працюють не щодня та не цілодобово. Через це утворюються тисячні черги. Окрім цього перевізники переконують, що наявні дозволи скуповують онлайн та перепродують, а ті, хто займається перевезеннями, не може отримати дозвіл вчасно.

Також у вересні 2019 року Верховна Рада ухвалила закон, яким закріпила нові штрафи за перевантажені фури. Він передбачає, що відповідальність за таке правопорушення несе вантажоперевізник, а якщо автомобіль не зареєстрований на когось конкретно — водій.

Авторка: Анастасія Ковальчук
Поділитись: