Під Довженко-Центром влаштували «Двіж волевиявлення» через призначення нового керівництва

Працівники Довженко—Центру влаштували «Двіж волевиявлення» з відкритим мікрофоном з огляду на призначення нової виконувачки обов'язків гендиректора Центру.
Про це повідомила пресслужба Довженко-Центру.
В умовах воєнного стану в Україні заборонені мирні зібрання, тож працівники Національного центру Олександра Довженка не могли провести звичайну акцію протесту через зміну керівництва, яку там називають «рейдерським захопленням».
Натомість працівники Довженко-Центру оголосили про проведення «Двіжу волевиявлення» на 14:00 12 листопада. У програмі заходу — відкритий мікрофон та показ документального фільму «Прощавай, кіно!» Ізраїля Гольдштейна 1995 року.

Захід проводять з огляду на зміни в керівництві Центру: 2 листопада Держкіно звільнило Олену Гончарук із посади виконувачки обов’язків генерального директора Довженко-Центру, а на її місце призначило Юлію Каждан.
Журналісти «Слідства.Інфо» з’ясували, що попередня діяльність Каждан не пов’язана з кіно. Журналісти кажуть, що вона займалася бухгалтерським обліком і пропонує консультації з гіпнотерапії та психосоматики.
Ця інформація викликала резонанс у суспільстві та колективі Центру. Співробітники не погодилися з призначенням Держкіно і не впустили Каждан у будівлю. Після цього до будівлі Довженко-Центру кілька разів з обшуками приїжджали правоохоронці.
На заході 12 листопада працівники Довженко-Центру та активісти закликали прибрати «руки геть» від роботи Центру.
Близько 14:40 пресслужба Довженко-Центру повідомила, що захід перервався через повітряну тривогу. Водночас біля будівлі Центру з'явилися правоохоронці через повідомлення про мінування авто, яке припарковане біля центрального корпусу.

Керівник архіву Довженко-Центру Олександр Телюк розповів «Суспільному», що Держкіно не залишає Довженко-Центру інших інструментів взаємодії, окрім таких протестних акцій.
«Акції зараз заборонені, тому це такий гібридний формат. Має відбутися кінопоказ. Люди мають нагоду висловити свою незгоду з діяльністю Держкіно.Те, в якому стані зараз Довженко-Центр — це сумно», — сказав він.
Що сталося між Держкіно та Довженко-Центром?
У середині серпня в Довженко-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію фонду.
Згідно з наказом, усі фільми з колекції та майно Довженко-Центру мають перейти державній установі «Науковий центр кінематографії України». Також зі структури Центру має бути виокремлене держпідприємство «Українська анімаційна студія», до якої передадуть авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру.
У Держкіно пояснили своє рішення збитковістю та неефективністю Довженко-Центру, що підтримує свою діяльність коштом державної дотації.
У жовтні Довженко-Центр подав у суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про реорганізацію.
2 листопада Держкіно оголосило про зміну керівництва Довженко-Центру. За результатами аудиту Олену Гончарук відсторонили від виконання обов'язків в.о. гендиректора, а на її місце призначили «кризового менеджера».
Працівники «Довженко-Центру» заявили, що не згодні з діями Держкіно, не визнають процедуру призначення нового керівника та чинитимуть спротив наказам і діям, які «несуть загрозу цілісності інституції, колекції та команди». Звинувачення в бездіяльності, неефективному управлінні та неналежному виконанні обов'язків там назвали безпідставними.
- Поділитися: