УКРАЇНА

Під ГПУ вимагали від Луценка відповіді у справі про доступ до телефонів журналісток

7 вересня, 2018 12:03
УКРАЇНА/Під ГПУ вимагали від Луценка відповіді у справі про доступ до телефонів журналісток
Зберегти
Вигляд
Організатори акції принесли під ГПУ відро з пробитим дном. Як вони пояснили, Генпрокуратура «щоразу пробиває дно все більше».

У Києві під будівлею Генеральної прокуратури журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької та журналістки «Нового времени» Христини Бердинських, доступ до інформації з телефонів яких отримали слідчі.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Учасники акції вимагають відповіді генпрокурора Юрія Луценка щодо втручання у приватне життя та перешкоджання діяльності журналісток.

Також від Луценка вимагають заборонити слідчим прокуратури виконувати ухвалу суду, яка дозволяє вимагати від мобільних операторів інформацію з телефонів журналісток.

Організатори акції принесли під ГПУ відро з пробитим дном. Як вони пояснили, Генпрокуратура «щоразу пробиває дно все більше».

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

Пізніше журналістка журналу «Новое время» Христина Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

 

Пов`язані новини