Під час бойових дій у районі Іловайська Донецької області наприкінці серпня 2014 року загинули понад 200 російських військових, ще понад 300 були поранені.

Під час бойових дій у районі Іловайська Донецької області наприкінці серпня 2014 року загинули понад 200 російських військових, ще понад 300 були поранені.

Про це на брифінгу 28 серпня повідомив керівник Управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ Олексій Ноздрачов, передає кореспондент Громадського.

За даними розвідки і результатів розслідування, під час подій під Іловайськом у серпні 2014 року загинули «понад 200 військових ЗС Росії», ще понад 300 — були поранені.

«Разом з тим, втрати у 2014 році так званої «ДНР» під Іловайськом склали 300 військовослужбовців», — додав Ноздрачов.

Загалом, за словами Ноздрачова, за 2014 рік Збройні сили РФ втратили під час бойових дій в Україні близько 1700 військових.

У вересні 2014 року на той час міністр оборони України Валерій Гелетей заявляв, що у боях під Іловайськом загинули понад 300 військових РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Репортаж з Іловайська: як живе місто через три роки після трагедії

28 серпня 2014 року українські війська, які складались переважно із добровольчих батальйонів, потрапили в оточення в Іловайську Донецької області . 

За даними СБУ, під Іловайськом на той час перебували 3,5 тисячі російських військових.

У ніч з 28 на 29 серпня глава РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.

29 серпня вранці українські військові двома організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами.

Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

Згідно із розслідуванням ГПУ, яке продовжувалось 3 роки, під час Іловайського котла загинули 366 військових, ще 429 — дістали поранення різного ступеня, а близько 300 — потрапили у полон.

Вісім українських бійців, які воювали в оточенні під Іловайськом у серпні 2014 року, вже три роки залишаються у полоні бойовиків

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилки керівництва АТО та масове дезертирство — головні висновки розслідування Іловайської трагедії.

/Дмитро Пальчиков, Олександр Дмитрук

Поділитись: