Декілька десятків людей вийшли під будівлю Міністерства внутрішніх справ з вимогою розслідувати справу про смерть Олексія Кучапіна.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske з місця події

«Ми не віримо, що Олексій помер своєю смертю. Він — вірянин і не міг вчинити самогубство», — каже одна з організаторок акції Наталя Луньо.

Активісти висунули до правоохоронців такі вимоги: відпрацювати версію про вбивство Кучапіна; провести хімічну експертизу; перевірити, чи погрожували Олексію, і чи справді активіст допомагав жертвам квартирних афер; відсторонити тих, хто веде нині слідство.

Також організатори розповіли, що попри офіційну позицію рідних, які вчора написали, що вони довіряють офіційній версії поліції щодо смерті Олексія, активісти все одно вимагають розслідувати справу.

Оновлено: Пізніше до активістів вийшов заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. 

«Слідство бере до уваги все. Тож якщо у когось є якась конкретна інформація про останні дні Олексія Кучапіна, то, будь ласка, надавайте її слідству», — сказав Геращенко.

Він також повідомив, що розтин тіла активіста провели вчора, але він особисто не має доступу до судмедекспертизи.

Вранці 22 липня стало відомо, що у Києві знайшли мертвим активіста, керівника «Дому милосердя» Олексія Кучапіна, який займався допомогою бездомним.

Раніше соратник активіста Захарія Керстюк повідомляв, що вони неодноразово отримували погрози, «зокрема фізичної ліквідації», якщо не припинять допомагати безхатькам.

У групі «bezdomnie.ua» уточнили, що погрози активісти отримували зокрема і від поліції, яка працює на вокзалах. Як пояснюють у спільноті, «вокзальні» (зокрема і поліція) утримували бездомних «у рабстві», змушуючи жебракувати та виконувати інші накази. А коли активісти їм допомагали, то безхатченки вже «неохоче» виконували ці накази.

Також соратники Кучапіна звертають увагу на його дивне зникнення перед смертю.

«Він дивним чином зник з усіх наших волонтерських груп… з усіх груп його номер було видалено. Також перестав працювати сайт "Дому милосердя"», — йдеться у повідомленні.

У поліції Києва заявили, що у квартирі, де виявили мертвим Кучапіна, знайшли пігулки та записку.

Поділитись: