Під Верховною Радою вимагали ухвалення закону про воєнні злочини

Правозахисники, жертви воєнних злочинів та родичі постраждалих на Донбасі влаштували акцію під Верховною Радою, де в депутатів вимагали на сьомому році війни ухвалити закон про воєнні злочини.
Про це передає кореспондентка hromadske.
Мітингувальники розгорнули плакат «Коли законопроєкт про воєнні злочини буде на часі?», а також увімкнули світлову проєкцію на стіни Верховної Ради з номером законопроєкту №2689.
Співавторка цього закону, голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук висловила сподівання на те, що завтра депутати таки проголосують у другому читанні за документ.
«Люди, які вчиняли ці звірства, — це не Путін. Це конкретні люди. В них є прізвища, імена, має бути відповідальність. І тільки ухваленням законопроєкту №2689 Україна подає на окуповані території потужний сигнал, що за Путіним вони не сховаються. Так, він винен і має відповідати. Але якщо вони вчиняли ці звірства власноруч, вони будуть відповідати. Тому що воєнні злочини не мають терміну давності», — зазначила Олександра Матвійчук.
До акції доєднався колишній полонений Олександр Грищенко, мати вбитого у полоні під час боїв за Донецький аеропорт Ігоря Брановицького та волонтерка з Донеччини Ірина Довгань, яку катували за допомогу українським військовим у 2015 році.
«Вони впевнені у своїй безкарності. Тому що в Україні такого закону наразі не існує, а їхній головний спонсор Путін обіцяв їм загальну амністію, і вони свято в це вірять. І відсутність такого закону сприяє тим діям проти людей, які наразі перебувають у полоні. Я як людина, яка на собі випробувала всі ці дії сепаратистів, які знущалися, катували, ґвалтували та вбивали українців, сподіваюся, що все ж таки вони отримають по заслузі», — зазначив колишній полонений.
За понад 6 років український Кримінальний кодекс не адаптували до російсько-української війни. У ньому досі не прописана відповідальність за злочини проти людяності, а склади воєнних злочинів не відповідають вимогам міжнародного права.
Детальніше про законопроєкт читайте в нашому матеріалі.
- Поділитися: