Зустрічі зовнішньополітичних радників країн «нормандської четвірки» для врегулювання ситуації на сході України запланована на липень.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський на спільному з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

«Щодо повернення до «нормандського формату»... Для мене найголовніше питання – припинення війни. Обговорювалися дати після парламентських виборів в Україні (заплановані на 21 липня, — ред.). Але я хочу, щоб ця зустріч відбулася терміново, тому перша робоча зустріч відбудеться в липні», — сказав Зеленський.

Канцлерка додала, що Німеччина і Франція готові до такої зустрічі. 

За її словами, зустріч радників лідерів країн «нормандської четвірки» відбудеться 12 липня.

«Ми готові і шукаємо можливості якомога швидше зустрітися», — сказала Меркель.

Нагадаємо:

  • 28 квітня Зеленський заявив, що готовий до переговорів у нормандському форматі.
  • У свої інавгураційній промові 20 травня Володимир Зеленський заявив, що вважає найпершим завданням своєї команди припинити вогонь на Донбасі.
  • 22 травня глава Адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що команда президента розглядає винесення питання про досягнення мирних домовленостей з Росією на всеукраїнський референдум.
  • 23 травня Зеленський заявив, що запропонований загальнонаціональний референдум щодо мирних угод з Росією не має законодавчої ініціативи, а є способом з'ясувати думку суспільства.
  • 24 травня представники громадянського суспільства та громадських організацій висловилися щодо перших політичних кроків президента України Володимира Зеленського і окреслили кілька «червоних ліній».
  • 30 травня на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським Міністри закордонних справ Німеччини та Франції Гайко Маас та Жан-Ів Ле Дріан на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявили про підтримку «нормандського формату» і Мінських домовленостей.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Поділитись: