Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що епізод, щодо якого оголошена підозра його заступнику Єгору Божку, не стосується його роботи у відомстві.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Кулеба зауважив, що у МЗС Божка знають як досвідченого дипломата.

Він додав, що в Україні діє презумпція невинуватості.

«Тобто людина не є винуватою, поки її провина не доведена», — наголосив міністр.

Раніше повідомлялось, що заступнику міністра закордонних справ Єгору Божку ДБР двічі повідомило про підозру у відданні незаконного наказу на посаді глави Служби зовнішньої розвідки. Йдеться про призначення Сергія Семочка першим заступником керівника СЗР.

Нагадаємо, 10 червня ДБР вручило підозру п'ятому президенту і нинішньому депутату Петру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Згодом ДБР оприлюднило відео оголошення підозри Петру Порошенку. На ньому видно, що той з адвокатами, не дослухавши до кінця повідомлення про оголошення підозри, покинув приміщення.

Водночас адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що за законом підозру народному депутату має вручати особисто генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року журналісти Bihus.Info встановили, що між Порошенком та колишнім заступником керівника Служби зовнішньої розвідки Сергієм Семочком могла бути домовленість про незаконне звільнення розвідника, яке він тепер оскаржує у суді.

Зазначимо, що Сергій Семочка був заступником голови Служби зовнішньої розвідки України з 31 липня 2018 року до 12 квітня 2019 року.

10 червня чинний народний депутат Петро Порошенко прийшов на допит до ДБР у справі про начебто незаконне ввезення 43 художніх творів. Біля будівлі бюро депутати партії «Європейська Солідарність», яку очолює Порошенко, влаштували виставку карикатур на Володимира Зеленського, генпрокурорку Ірину Венедіктову та правоохоронців.

Поділитись: