Олександр Волков підозрюється у викраденні та катуванні майданівців Юрія Вербицького та Ігора Луценка у січні 2014 року.

Судове засідання у справі підозрюваного у викраденні учасників Майдану Олександра Волкова перенесли. Чоловік не з'явився до суду, прохаючи про розгляд справи у режимі відеоконференції, через незадовільний стан здоров'я.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із Печерського райсуду Києва.

Утім сторона обвинувачення, котра клопоче про продовження терміну тримання під вартою Волкова вважає такі звернення підозрюваного затягуванням судового процесу.

«Олександр Волков уже протягом 5 місяців відмовляється їхати до суду і просить про відеоконференцію. На мою думку, така поведінка — це одна з форм ухиляння від виконання своїх процесуальних обов'язків», — сказав Громадському прокурор Олексій Донський

Адвокати Волкова стверджують, що мають всі необхідні медичні довідки, котрі свідчать про проблеми із серцем їх підзахисного, котрі не дають йому можливості бути особисто присутнім у суді.

«Він є хворою людиною у нього проблеми із серцем. Коли прокурорам давалось клопотання про продовження терміну тримання під вартою, Волков офіційно письмово заявив про те, що він хворіє, до нього швидка допомога приїздить щодня. І він бажає прийняти участь у засіданні в режимі відеоконференції. Тобто прокурор мав забезпечити такий режим, знаючи про це достовірно», — сказала адвокатка Волкова Світлана Ємець. 

Наступне засідання відбудеться завтра о 12:45 в Печерському райсуді Києва, тоді суд має забезпечити аідеозв'зок з Олександром Волковим.

Зараз Волков знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання Києва, там він перебуває вже 9 місяців.

Олександр Волков підозрюється у викраденні та катуванні майданівців Юрія Вербицького та Ігора Луценка
у січні 2014 року.

27 липня 2017 року Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурорів про тримання під вартою Олександра Волкова. 29 липня його взяли під варту. Пізніше Волкова залишили під вартою до 26 вересня. Декілька десятків активістів прийшли підтримати акцію з вимогою розслідувати справу і покарати винних у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

У січні 2014 року Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні в Києві і вивезені за місто. Після тортур їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.

У кримінальному провадженні у цій справі був заарештований Олександр Волков, якого слідство вважає організатором цього викрадення, а також людиною, яка, на думку слідства, пов'язана з імовірним замовником викрадення — Олексієм Чеботарьовим.

Поділитись: