УКРАЇНА

Підозру щодо стрілянини в Княжичах оголосили екс-керівникам поліцейської розвідки Києва

6 грудня, 2017 16:20
УКРАЇНА/Підозру щодо стрілянини в Княжичах оголосили екс-керівникам поліцейської розвідки Києва
Зберегти
Вигляд
Новими фігурантами справи про стрілянину в Княжичах, яким Генеральна прокуратура оголосила підозру, стали двоє колишніх керівників поліцейської розвідки Києва.

Новими фігурантами справи про стрілянину в Княжичах, яким Генеральна прокуратура оголосила підозру, стали двоє колишніх керівників поліцейської розвідки Києва.

Про це Громадському повідомив співрозмовник у Генпрокуратурі.

За інформацією співрозмовника, підозрювані організовували спостереження і «виставляли» оперуповноважених поліцейських розвідників на позиції. Наразі підозрювані не затримані, суд щодо обрання їм запобіжного заходу планується на 7 грудня.

Підозрюваним інкримінують «перевищення влади, яким спричинено тяжких наслідків».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стрілянина в Княжичах: як тривало розслідування протягом року

Стрілянина в Княжичах сталася вночі 4 грудня 2016 року. За версією поліції, тієї ночі оперативники за підтримки спецпідрозділу КОРД готувалися до затримання групи злочинців. У той самий час наряд поліції охорони виїхав туди до одного з будинків через автоматичне спрацювання сигналізації. Близько 4 ранку між поліцейськими сталася перестрілка. Загинули двоє поліцейських розвідників, двоє співробітників поліції охорони й командир спецпідрозділу КОРД.

Цьогоріч у вересні суд обрав запобіжні заходи двом колишнім та одному чинному поліцейським: екс-керівникові карного розшуку поліції Києва Леоніду Куряті, екс-заступникові начальника карного розшуку Шевченківського райвідділу поліції Києва Роману Мариновському та старшому інспекторові спецпідрозділу КОРД Андрію Курті.

Громадське публікує частину тексту підозри щодо екс-начальника карного розшуку Києва Куряти, який оголосили прокурори під час судового засідання:

«Підозрюваний Курята, на підставі неточної та неперевіреної інформації про обставини події та осіб, які їх (поліцейських розвідників — ред.) затримали, зателефонував Мариновському, перевищуючи свої службові повноваження <….> надав йому усну незаконну вказівку застосувати вогнепальну зброю на ураження щодо осіб, які перебували в зазначених поліцейських автомобілях, усвідомлюючи наслідки таких дій, щодо спричинення ним тілесних ушкоджень або смерті, і в такий спосіб звільнити співробітників поліції.

На виконання таких указівок Мариновський віддав наказ своєму підлеглому — начальнику сектора кримінальної поліції Радченку, а також начальнику відділу управління КОРД Валецькому, старшому інспектору КОРД Курті та командиру роти номер три швидкого реагування полку особливого призначення Шостелю, усну незаконну вказівку застосувати до осіб, які перебували в зазначених поліцейських автомобілях, вогнепальну зброю на ураження, усвідомлюючи наслідки таких дій, щодо спричинення ним тілесних ушкоджень або смерті, і в такий спосіб звільнити співробітників поліції».

Пов`язані новини