Підозрювані у вбивстві 5-річного хлопчика поліцейські Володимир Петровець та Іван Приходько відмовились свідчити й проходити тести на алкоголь та сліди пороху.

Про це сказали адвокати арештованих поліцейських, повідомляє «Українська правда».

Адвокат Володимира Петровця Андрій Козацький зазначив, що його клієнт відмовився свідчити, щоб його показання правоохоронці не використали проти його близьких.

Адвокат Івана Приходька Андрій Чичиркин також повідомив, що його клієнт відмовився свідчити.

«Станом на 31 травня відмовився від дачі показань мій підзахисний, коли ще не був моїм клієнтом, а після того навіть і не пропонували більше», — сказав він.

Також обидва адвокати додали, що Петровець і Приходько відмовилися проходити огляд на наявність слідів пороху (освідування) і здавати біологічні зразки.

«Щоб провести освідування і взяти біологічні зразки, потрібно пройти певну процесуальну процедуру, потрібна постанова прокурора, повинно бути складено протокол і повинні бути добровільна згода обстежуваної особи. Документів у прокурора і слідчого не було. Намагались йому запропонувати без моєї присутності, але він не міг зі мною проконсультуватися і вирішити самостійно, чи проходити це дослідження», — сказав захисник Петровця.

Також адвокати зазначили, що їхні підзахисні не визнають своєї провини і оскаржуватимуть арешт підозрюваних після того, як побачать повний текст рішення судді.

Захисники патрульних додали, що оскаржуватимуть рішення через «відсутність обґрунтованої підозри».

«Є два підозрюваних, одна куля і одне людське життя. У когось з учасників у будь-якому разі підозра необґрунтована. А в кого – це повинна сказати сторона обвинувачення», — пояснив Чичиркин.

5-річний Кирило Тлявов помер у лікарні 3 червня після того, як поліцейські поцілили йому в голову.

4 червня суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями про хуліганство і завдання тяжких тілесних ушкоджень (коли хлопчик ще був живий), однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю про умисне вбивство. Слідство також перевіряє версію, що вистрілити міг син поліцейського.

3 червня під будівлею МВС у Києві влаштували акцію із вимогою справедливого розслідування вбивства 5-річного хлопчика.

У МВС повідомили про відсторонення від виконання службових обов'язків керівництва підрозділу поліції в Переяслав-Хмельницькому. Крім того, у зв’язку з інцидентом Начальник поліції Київської області Дмитро Ценов подав рапорт про відставку.

/Олександр Стебницький

Поділитись: