Колишній голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, якого підозрюють у державній зраді, прийшов на допит у прокуратуру АРК.

Про це повідомив кореспондент Громадського.

Він прийшов у супроводі адвоката Костянтина Грицишена

Водночас, Чорнобук відмовляється від спілкування з пресою.

Своєю чергою, начальник управління прокуратури АР Крим Вадим Лушпієнко заявив, що досудове розслідування по Чорнобуку завершене 7 червня. Наразі він ознайомлюється з матеріалами справи.

Раніше повідомлялось, що Київський апеляційний суд звільнив Чорнобука з-під варти.

Нагадаємо:

  • У липні 2018 року Чорнобука оголосили в розшук. Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що екс-голові Апеляційного суду Криму вручили підозру у вчиненні правопорушення за статтею 111 КК (державна зрада). За словами генпрокурора, Чорнобук здійснював підривну діяльність, зокрема допомагав перейти кримським судам на здійснення правосуддя на підставі законодавства Росії.
  • 3 листопада 2018 року Чорнобука затримали у Києві. 5 листопада 2018 року його взяли під варту. Відтоді суд регулярно продовжує йому термін дії запобіжного заходу.
  • За версією слідства, під час операції Росії з анексії півострова, Чорнобук співпрацював з окупаційною владою, передає«Слідство.інфо». Зокрема, 24 березня 2014 року на засіданні суду він закликав суддів учити законодавство РФ та отримувати російські паспорти. Сам Чорнобук звинувачення у державній зраді відкидає.

Валерій Чорнобук працював суддею Апеляційного суду Києва до його призначення головою Апеляційного суду АР Крим у 2011 році.

Поділитись: