За народного депутата від фракції «Слуга Народу» Олександра Юрченка, підозрюваного у спробі отримати хабар, внесли заставу в розмірі 3 мільйонів гривень.

Про це нам повідомили у Вищому антикорупційному суді.

Заставу за Юрченка внесли напередодні, 24 вересня, у повному обсязі. Після цього Юрченко вийшов з-під варти, повідомили «РБК-Україна» у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Тепер на нього поклали низку обов'язків, серед яких:

  • не відлучатися з місця проживання без дозволу;
  • повідомляти про зміну місця проживання;
  • утримуватися від спілкування з іншими людьми про обставини справи, зокрема з іншим підозрюваним — неофіційним помічником депутата Іваном Фіщенком;
  • здати на зберігання закордонні паспорти й носити електронний браслет.

Що за справа?

Працівники Національного антикорупційного бюро України спіймали на великому хабарі помічника депутата Юрченка. Самого парламентаря вважають причетним до злочинної схеми.

Правоохоронці кажуть, що депутат попросив дати йому 13 тисяч доларів хабаря за внесення пропозицій до законопроєкту, а в майбутньому — ще 200 тисяч доларів для підкупу народних депутатів, членів комітету.

Вищий антикорупційний суд 21 вересня відправив Юрченка в СІЗО до 9 листопада з альтернативою застави розміром 3 мільйони гривень.

Хто такий Юрченко?

Олександр Юрченко раніше очолював Київську міську організацію партії «УКРОП» у 211-му окрузі столиці (Голосіївський район Києва). До парламенту Юрченко потрапив, перейшовши до партії «Слуга Народу». Його, як і ще з десяток депутатів, вважають людьми Ігоря Коломойського у Верховній Раді через попередній політичний та бізнесовий зв'язок з олігархом. У зв'язку з обвинуваченнями в корупції Юрченко написав заяву про вихід із президентської фракції «Слуга Народу».

Президент Володимир Зеленський вже пообіцяв, що Юрченко «обов'язково сяде».

Поділитись: