Підписання законів щодо військових та викриття ексрадника Офісу президента: головне за 2 квітня

Підписання законів щодо військових та викриття ексрадника Офісу президента: головне за 2 квітня

Президент Володимир Зеленський підписав кілька законів, пов'язаних із військом. Уряд дозволив студентам—чоловікам виїжджати за кордон для навчання чи стажування. Правоохоронці викрили організовану групу на чолі з ексрадником Офісу президента України, яка заволоділа грошима «Укрзалізниці». Зібрали головні новини за 2 квітня.

Закони щодо війська

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників із 27 до 25 років. Парламент ухвалив його ще у 2023 році.

Також він підписав закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних, прив'язаного до єдиного реєстру виборців. Раніше Міністерство оборони заявляло, що рішення розблокує цифровізацію української армії.

Окрім того, серед нових законів — той, яким скасовується статус «обмежено придатний». Чоловіки призовного віку з таким висновком повинні заново пройти військово-лікарську комісію.

Викриття схеми, до якої причетний ексрадник Офісу президента

Правоохоронці заявили про викриття організованої групи на чолі з колишнім радником Офісу президента України, діяльність якої призвела до заволодіння 94,8 млн грн коштів «Укрзалізниці» під час закупівлі трансформаторів.

Слідчі не вказують імена фігурантів, зокрема й ексрадника Офісу президента. За інформацією народного депутата Олексія Гончаренка, йдеться про Артема Шила.

Атака на заводи в рф

Українська розвідка атакувала в російській Республіці Татарстан підприємство зі збирання ударних безпілотників типу Shahed.

Окрім того, атака на нафтопереробний комплекс «ТАНЕКО» в Нижньокамську, що в Татарстані, була спільною операцією Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міноборони України. Завод переробляв 2,6% російської нафти.

Студентам-чоловікам дозволили виїжджати за кордон

Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке зробило доступною академічну мобільність до закордонних закладів вищої освіти для студентів-чоловіків від 18 до 22 років.

Так, ті, хто вчиться на бакалавраті за денною формою (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування), зможуть на один семестр виїхати за кордон для навчання чи стажування. Проте є й інші умови.

Німецький вклад у чеську ініціативу

Німеччина оголосила про виділення 576 млн євро на закупівлю 180 тисяч снарядів у межах чеської ініціативи щодо боєприпасів для України. Зазначається, що частка Німеччини в цій ініціативі становить 40%.

Загалом країна виділить понад мільярд євро на військову допомогу Україні.

Реєстр збитків

Міжнародний реєстр збитків для України відсьогодні, 2 квітня, відкрив для українців подання заяв про відшкодування втрат, шкоди та збитків, завданих агресією росії.

За першу годину функціонування Реєстр прийняв заявки вже від 18 українців. Їх можна подавати до RD4U через українську цифрову систему «Дія».

Інші важливі новини