Реєстр збитків від агресії рф розпочав роботу — за першу годину заявки на відшкодування подали вже 18 українців

Міжнародний реєстр збитків для України відсьогодні, 2 квітня, відкрив для українців подання заяв про відшкодування втрат, шкоди та збитків, завданих агресією росії.

Про це повідомила пресслужба Реєстру.

Відкриття провели на 4-му засіданні Конференції учасників Реєстру збитків для України, яке відбулося сьогодні в Гаазі у межах Міністерської конференції «Відновлення справедливості для України» за участі міністрів та високопосадовців із понад 60 країн світу.

Реєстр розпочинає свою роботу поетапно. Спочатку він зосередиться на пошкодженій або знищеній житловій нерухомості. Очікується, що в цій категорії подадуть від 300 тисяч до 600 тисяч заяв.

Найближчим часом розпочнеться прийом інших категорій заяв, зокрема від людей, які найбільше постраждали від війни, а також заяв, пов'язаних із пошкодженням або руйнуванням об'єктів критичної інфраструктури України.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який був присутній на конференції, розповів, що за першу годину функціонування Реєстр прийняв заявки вже від 18 українців.

Заяви можна подавати до RD4U через українську цифрову систему «Дія», що полегшить збір доказів, які додаватимуться до заяв. Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров нагадав, що треба оновити «Дію», щоби скористатися сервісом.

Хто може подати заявку?

Реєстр прийматиме заяви людей щодо загибелі людей, катувань, викрадень, депортацій, пошкодження майна чи втрати здоров’я.

Подати заявки зможуть і представники бізнесу: щодо руйнування підприємства, пошкодження промислових об’єктів чи втрати виробничих потужностей.

Крім того, Реєстр також збиратиме заявки на відшкодування від держави. Зокрема, йдеться про компенсацію шкоди енергетиці, економіці, довкіллю чи культурним цінностям. Детальний перелік опублікують найближчим часом.

Про реєстр

У 2023 році Рада Європи створила міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України, що стало основою для створення компенсаційного механізму.

Робота Реєстру збитків полягатиме у зборі заяв та доказів щодо відшкодування збитків, утрат або шкоди, завданих унаслідок агресії рф проти України, що в майбутньому використають задля фіксації обсягів і наслідків російського вторгнення.

Згодом це дозволить запустити процес виплати репарацій постраждалим через компенсаційний механізм, робота над реалізацією якого вже триває.

Авторка: Дар'я Головко