Комунальне підприємство «Вода Донбасу» укладе з держпідприємством «Укрінтеренерго» договір на постачання електроенергії орієнтовно на 955 мільйонів гривень. Це має врегулювати ситуацію з водопостачанням в регіоні.

Про намір укласти договір повідомляється в системі ProZorro, передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з договором, електроенергію постачатимуть до кінця поточного року в середньому по 2,7 гривні за кВт-год з ПДВ.

Нагадаємо, 1 квітня стало відомо про розпорядження щодо відключення «Води Донбасу» від електропостачання.

Відключення електроенергії відбувається у зв’язку з проведеною в Україні реформою енергоринку. Так, обленерго з 1 січня 2019 року розділили на постачальників та виробників енергії, а промислові компанії зобов’язали укласти контракти на купівлю електроенергії з новими виробниками. Низка водоканалів, зокрема «Вода Донбасу» нових постачальників знайти не змогли, через що їх перевели на «постачальника електроенергії останньої надії» терміном на 90 днів. Наприкінці березня цей термін сплив.

За даними держрегулятора у сферах енергетики та комунальних послуг, заборгованість КП «Вода Донбасу» за електроенергію станом на кінець 2018 року становила 2,4 мільярда гривень. А за три місяці 2019 го зросла ще на 200 мільйонів гривень.Однією з причин такої значної заборгованості є те, що більшість споживачів підприємства проживають на непідконтрольній частині Донбасу.

Поділитись: