«ДТЕК Донецькі електромережі» частково обмежило електропостачання комунальному підприємству «Вода Донбасу», яке забезпечує водою низку населених пунктів на підконтрольній та непідконтрольній частинах Донбасу.

Про це повідомив відділ комунікацій «ДТЕК Донецькі електромережі», передають «Новости Донбасса».

«Електропостачання обмежено через те, що у КП «Вода Донбасу» закінчився 90-денний договір з ДП «Укрінтеренерго», а договір з новим постачальником не було укладено», — йдеться в заяві компанії.

Зазначається, що наразі без електропостачання залишилися низка об’єктів «Води Донбасу», зокрема насосна станція «Білокузьминівка» та підстанція «Клебан Бик» у Костянтинівському районі, насосна 1-го підйому в Маріуполі.

У ДТЕК наголошують, що «Вода Донбасу» не допустила працівників компанії на свої підприємства для локального відключення електроенергії з території підприємства.

Також, за даними ДТЕК, невідомі озброєні люди блокували роботу співробітників, перешкоджаючи процедурі відключення. Через це компанія звернулася до правоохоронних органів.

1 квітня стало відомо про розпорядження щодо відключення «Води Донбасу» від електропостачання.

Компанія «Вода Донбасу» має велику заборгованість за послуги енергопостачання. Наразі борги компанії за електрику складають 2,4 мільярда гривень, а з початку року вони зросли на 181 мільйон гривень. Однією з причин такої значної заборгованості є те, що більшість споживачів підприємства проживають на непідконтрольній частині Донбасу.

«Вода Донбасу» оголосила тендер на закупівлю послуг з енергопостачання. Конкурс має відбутися 31 травня. Однак до того часу контракту на постачання електроенергії у підприємства немає.

Зазначимо, що відключення електроенергії відбувається у зв’язку з проведеною в Україні реформою енергоринку. Так, обленерго з 1 січня 2019 року розділили на постачальників та виробників енергії, а промислові компанії зобов’язали укласти контракти на купівлю електроенергії з новими виробниками. Низка водоканалів, зокрема «Вода Донбасу» нових постачальників знайти не змогла, через що їх перевели на «постачальника електроенергії останньої надії» терміном на 90 днів. Наприкінці березня цей термін сплив.

Поділитись: