Прокуратура Луганської області кваліфікувала як терористичний акт підрив двох мирних мешканців на міні на непідконтрольній Україні території міста Золоте-4 Попаснянського району.

За даними прокуратури, постраждалі вирушили в бік Золотого-4 щоб з’ясувати причину відсутності світла у своєму будинку. Там, поруч з постом українських військових, знаходилась трансформаторна будка, в якій їм треба було вимкнути рубильник, повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.

«Через деякий час після того, як військові пропустили вказаних осіб, вони почули, як пролунав вибух, що схожий на розрив гранати або протипіхотної міни», — написав він.

За фактом підриву прокуратура Луганщини розпочала кримінальне провадження, квалікувавши правопорушення як терористичний акт.

Як пояснив Лисенко, розслідування ускладнене тим, що місце події знаходиться під контролем незаконних збройних формувань «ЛНР».

Нагадаємо, двоє мирних мешканців — чоловік 45 років та жінка 46 років підірвались 18 жовтня на протипіхотній міні. За словами місцевих мешканців, вони проживали у цивільному шлюбі. Це сталося, коли вони йшли із хутора Михайлівка (підконтрольна «ЛНР» територія) на хутів Вільний (підконтрольна українській армії територія). У день трагедії вони намагались знайти місце обриву ліній електропередач, пошкоджених у результаті обстрілу. 

Місцеві запевняють, що за кілька хвилин до трагедії попереджали їх, що ця ділянка замінована.

Чоловік загинув одразу, а жінка ще якийсь час була жива. Але наступного дня її криків уже мешканці хутора не чули. Бойовики не евакуювали тіла двох загиблих мешканців Михайлівки. Вони упродовж п'яти днів залишалися на мінних полях. 23 жовтня бойовики евакуювали тіла двох мирних мешканців.

Частина Золотого-4, у якій жили загиблі відноситься до хутору Вільний, але після того, як українські військові вивели більшу частину селища з «сірої зони», формування «ЛНР» зайняли віддалену частину хутора, яку відділяє від підконтрольної Україні території яр. До загострення там проживало близько десяти родин, більша частина з яких була змушена покинути свої домівки під тиском бойовиків.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: