У Верховній Раді України не вважають, що наразі існують підстави для запровадження обмежень експорту зернових попри запровадження карантину та інших обмежувальних заходів.

Про це повідомив голова аграрного комітету Ради Микола Сольський.

«Мінекономіки підписало меморандум з асоціаціями експортерів, що представляють 99% операторів ринку, про те, що річний експорт пшениці не перевищить 20,2 млн т до кінця червня», — повідомив Сольський, як йдеться у пресрелізі партії «Слуга Народу».

Зазначається, що наразі агрокомпанії мають значний запас для здійснення експорту пшениці, кукурудзи та ячменю, адже ще не використали встановленої квоти на експорт.

«Які висновки слід зробити із цієї інформації? По-перше, будь-яких проблем щодо продовольчої безпеки в нас немає. По-друге, підстав для запровадження обмежень на експорт зернових зараз не існує», — додав голова профільного комітету Верховної Ради.

Водночас, за його словами, Мінекономіки продовжить моніторити ситуацію з експортом зернових та, у разі потреби, готове вжити відповідних заходів.

У Верховній Раді нагадали, що експорт зернових — одна з найбільших статей експорту України, який приносить державі до 40% валютної виручки та сприяє фінансовій стабільності. Тому обмеження експорту зернових може завдати суттєвої економічної шкоди.

Раніше стало відомо, що уряд та аграрні компанії домовилися обмежити експорт зернових у цьому маркетинговому році, який закінчується 30 червня, до 20,2 мільйона тонн. Потреби держави у зернових складають 4,8 мільйона тонн.

Поділитись: