Представники бізнес-асоціацій та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України домовилися встановити граничний обсяг пшениці, який аграрії можуть експортувати до кінця маркетингового року (до 30 червня).

Відповідний меморандум бізнес та уряд підписали 30 березня, повідомляють у Мінекономіки.

Обмеження обсягів експорту відбувається для того, аби українські виробники борошна та виробів з нього не імпортували зерно з-за кордону. Такий меморандум підписують щороку починаючи з 2011 року. Цьогоріч обсяги експорту зернових вирішили обмежити на рівні 20,2 мільйона тонн (наразі експортовано майже 18 мільйонів тонн).

«Традиційно у нашій країні продовольчої пшениці виробляється більше, ніж споживається, тому ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Водночас з огляду на швидкий розвиток подій, ми будемо ретельно моніторити темпи експорту пшениці і у разі суттєвого перевищення вчасно вживати необхідних заходів для забезпечення національної продовольчої безпеки», — повідомив міністр економіки Ігор Петрашко.

В уряді зазначають, що потреби України у пшениці складають близько 4,8 мільйона тонн на рік.

Зазначимо, що зернові та агропродукція є найбільшими статтями українського експорту, які приносять левову частку валютних надходжень в економіку України.

У січні 2020 року Україна імпортувала товарів на суму, що на 138,1 мільйона доларів менше, ніж загальна вартість експортованих товарів.

Поділитись: