Чим запам’ятається 2016 рік? Якими були його головні здобутки, втрати, викриття й тренди? Громадське. Світ пропонує вибірку різноманітних даних і показників, які можуть допомогти зрозуміти, як світ прожив цей рік і чого варто сподіватися від нового 2017-го.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ у 2016 році: 16 головних трендів

0,5 %  населення ЄС

Саме стільки від загальної кількості мешканців країн Євросоюзу становлять 61% громадян Нідерландів, що, взявши участь у консультативному референдумі у цій країні 6 квітня 2016 року щодо Угоди про асоціацію з Україною, сказали їй «ні».  Лідери ЄС визнавали, що така кількість громадян не може блокувати у масштабах цілого Європейського союзу рішення, щодо якого існує консенсус. Втім, очільникам ЄС, українському та нідерландському урядам довелося шукати компромісів і ухвалювати додаткові коментарі, щоб вгамувати занепокоєння 0,5% мешканців ЄС щодо угоди, яка не надає Україні перспектив членства в цьому інтеграційному утворенні. Зрештою, євроскептики використали її лише як привід висловити своє невдоволення Євросоюзом. 

46 422 людини

Стільки загинуло в Сирійській війні в 2016 році, з них 12 755 — цивільні. Такі цифри наводить Сирійська обсерваторія з прав людини. У своїх звітах ця організація враховує лише задокументовані смерті людей. Реальна цифра загиблих може бути значно вищою, припускають правозахисники. 

100 000 дітей

Саме стільки дітей залишалося в обложеному Східному Алеппо у вересні-листопаді 2016 року. У бомбосховищах там навіть працювали школи. Твітер 7-річної Бани Алабед, що разом із мамою Фатімою робила дописи про свої страждання, став одним із джерел інформації про Алеппо для багатьох міжнародних ЗМІ. 

1455 людей

Щонайменше стільки людей загинуло в терористичних атаках, влаштованих бойовиками «Ісламської держави» по всьому світу. З них у Європі — щонайменше 133 людини. 

140 політиків та публічних людей, з них — 12 колишні та чинні лідери держав

Саме стільки їх фігурує в #panamaleaks, 11,5 мільйона документів із реєстру панамської юридичної фірми Mossack Fonseca. Їх вдалося  отримати в своє розпорядження Міжнародному консорціуму журналістів-розслідувачів. У 2016-му журналісти розкрили зміст цих паперів. Переважна більшість документів стосується діяльності клієнтів фірми в офшорах. Реєстрація фірм у віддалених юрисдикціях, уникнення оподаткування, відмивання коштів — ось неповний перелік оборудок, до яких вдавалися політики з усього світу.

До 12 лідерів держав належить і президент України Петро Порошенко. Згідно з оприлюдненими документами, він заснував три офшорні компанії з управління своїми активами. 

100 000 сторінок законодавчих актів

Саме стільки доведеться переглянути й змінити британським чиновникам та законодавцям після рішення про вихід країни з Європейського союзу. За це висловилися 52% учасників референдуму щодо виходу Великої Британії з ЄС у червні 2016-го. 48 % - проголосували за те, щоб залишитися в складі ЄС.

100 тис. сторінок — це та частина національного законодавства, що інкорпорувала норми права ЄС. Процес адаптації британського права до європейського тривав десятиліття. Скільки часу тепер знадобиться, щоб це все переінакшити на новий лад? За два роки, що даються країні на здійснення процедури виходу, навряд чи з цим реально впоратися. Може йтися знову про десятиліття. 

2 865 075 голосів

Саме на стільки більше отримала на виборах президента в США кандидатка від демократів Гілларі Клінтон. Втім, через специфіку американської електоральної системи вона ці перегони все одно програла. У кандидата-республіканця Дональда Трампа виявилося більше, ніж у Клінтон голосів виборників: 304 проти 227. За правилами, перемагає не той, за кого проголосує абсолютна більшість американців, а той, хто виграє в більшості штатів, отримавши при цьому щонайменше 270 голосів виборників, тобто представників цих штатів. Саме вони формально обирають президента. 

Від 28 до 55 доларів за барель нафти

Так змінювалася середня ціна на нафту в світі протягом 2016 року. У наступному прогнозується її зростання за рахунок зменшення обсягів виробництва. Про нього країни ОПЕК  домовилися як поміж собою, так і з країнами, експортерами чорного золота, які до цієї організації не належать. Але нинішні ціни залишаються контрастом до того, що було років три-чотири тому. Так, у березні 2012-го ціна нафти сягала 125 доларів за барель. 

35 російських дипломатів

Стільки співробітників посольства Росії у Вашингтоні та консульства у Сан-Франциско вирішила вислати із США адміністрація президента Барака Обами в останні дні 2016-го, за кілька тижнів до завершення своєї каденції. Там заявили, що мають докази їхньої розвідницької діяльності. Видворення співробітників російських дипустанов пов’язане з розслідуванням американськими спецслужбами кібератак на сервер Демократичної партії під час президентської виборчої кампанії. США звинувачують Росію у втручанні в такий спосіб у виборчі перегони.

522 пісні

Стільки пісень написав за своє творче життя 75-річний американський поет, композитор, співак, гітарист Боб Ділан. У 2016-му він отримав Нобелівську премію з літератури. Це одне з найбільш нестандартних рішень Нобелівського комітету. Наводимо нижче один із його яскравих текстів, актуальних для реалій 2016-го.  

Лиш вітер тобі відповість (Blowin' in the wind) — 1963

Скільки років  потрібно горі –

зрости і розпастись на пил?

І скільки  деяким людям рости,

щоб волі сягнуть, мов  крил?

І скільки можна оббріхувать світ,

вдаючи, що усе як слід?

Лиш вітер тобі на це відповість.

Лиш вітер тобі відповість.

 

Скільки треба вдивлятись увись,

щоб небо сяйнуло в очу?

І скільки людині потрібно вух,

щоб в світі весь плач почуть?

І скільки смертей пережити вщерть,

щоб змірять людськую смерть?

Лиш вітер тобі на це відповість.

Лиш вітер тобі відповість.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile