П’єр Сотрей: «Головні проблеми Боснії: це безробіття та корупція»

default/П’єр Сотрей: «Головні проблеми Боснії: це безробіття та корупція»
Зберегти
Вигляд

«Я поїхав до Боснії на  20-ту річницю різанини в Сребрениці. Європейці зазвичай мало знають та мало цікавляться ситуацією на Балканах», - розповів П’єр Сотрей, французький журналіст, який висвітлював економічну ситуацію в Боснії.

«Зазвичай, коли європейці говорять про Балкани, вони згадують етнічні конфлікти та війну, сутички та націоналізм. Але найбільшою проблемою Боснії є економічна та соціальна ситуація, та високий рівень безробіття».

На думку журналіста, це великою мірою подібно до того, що відбувається в Україні. Приватизації, яка відбулася після розпаду Югославія, була не завжди справедливою і призвела до соціальної нерівності. «Сьогодні безробіття в Боснії сягає 50 %, і особливо стосується молоді».

Головна проблема Боснії – це корупція, переконаний журналіст. Усе дуже пов’язано, але усе крутиться навколо політики. Після завершення війни у 1995-му році в Боснії прийняли дуже дивну конституцію, яка, створює по суті, дві держави в одній. За так званою Дейтонською угодою в одній державі співіснують Республіка Серська та Боснія і Герцеговина.

П’є Сотрей переконаний, що політичні партії в Боснії контролюють економіку. Більшість державних підприємств контролюють саме політичні партії, а політики навчилися грати на почуттях етнічної ворожнечі поміж людьми.

Також, журналіст розповів, чому Балкани перетворилися на коридор нелегальної міграції, про те, що молоде покоління має більше шансів на порозуміння та примирення.

Окрім сучасної ситуації на Балканах П’єр  розповів про свій досвід висвітлення подій в Луганську, про нелегальний продаж російської гуманітарної допомоги та про боротьбу різних кланів.