Пікачу у фетровому капелюсі: Музей ван Гога відкрив виставку з покемонами в стилі нідерландського художника

На честь свого 50—річчя Музей Ван Гога в Амстердамі відкрив виставку картин, які зображають персонажів мультфільмів та відеоігор «Покемон» у стилістиці нідерландського художника.
Про це повідомляється на сайті музею.
У музеї пояснили, що покемони стали символом японської попкультури, а водночас японські гравюри справили значний вплив на мистецтво та світогляд Вінсента ван Гога.
Там нагадали, що в листі до свого брата Тео у вересні 1888 року художник писав, що «неможливо вивчати японське мистецтво й не ставати щасливішим», і що воно «змушує повернутися до природи, попри освіту чи роботу, в світі повному умовностей».
Генеральна директорка музею Емілі Горденкер вважає, що співпраця з компанією Pokémon дозволить дітям краще познайомитися з творчістю та життям нідерландського художника.
Експозиція включає шість картин з покемонами, які «вписані» в сюжети картин ван Гога.
Наприклад, Пікачу зобразили в сірому фетровому капелюсі — ця картина натхнена автопортретом ван Гога. Покемон Санфлора прихована у варіації знаменитих «Соняшників», а Снорлакса та Манчлакса помістили в картину «Спальня в Арлі».
Проєкт триватиме до 7 січня 2024 року та, окрім основної експозиції, включатиме різноманітні заходи для дітей.
Хто такі покемони?
У вигаданому всесвіті «Покемона» поряд із людьми живуть істоти — покемони, що заміняють майже всіх тварин. Бої між покемонами — популярний вид спорту та спосіб розв’язання конфліктів у цьому світі, який не знає глобальних проблем, як-от війни чи глобальне потепління.
Бої тривають до того моменту, коли один з покемонів не впаде безсилий або коли його тренер не здасться — до смерті сутички не відбуваються ніколи.
Найвідоміший у світі покемон — жовтий гризун Пікачу, здатний генерувати електрику.
Спершу франшиза з’явилася як серія відеоігор в 1996 році, а після неї виникнули аніме, манга, книги, іграшки, настільні ігри та інше.
- Поділитися: