УКРАЇНА

Після анексії Криму РФ планувала силою відновити владу Януковича в країні — Турчинов

15 лютого, 2018 15:56
УКРАЇНА/Після анексії Криму РФ планувала силою відновити владу Януковича в країні — Турчинов
Зберегти
Вигляд
Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександр Турчинов заявив, що Росія планувала завершити окупацію Криму до 1 березня, а після цього почати наступ на метерикову частину України, в тому числі, відновивши силовим шляхом владу екс-президента Януковича.

Секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олександр Турчинов заявив, що Росія планувала завершити окупацію Криму до 1 березня, а після цього почати наступ на метерикову частину України, в тому числі, відновивши силовим шляхом владу екс-президента Януковича.

Про це Турчинов заявив під час допиту  в Оболонському суді Києва у справі екс-президента Віктора Януковича.

За його словами, прихована фаза захоплення Криму почалась 20 лютого, коли «на Майдані пролилась кров, коли Янукович ще формально залишався президентом країни», а з 27 лютого, за словами Турчинова, розпочалась активна фаза захоплення та окупації АР Крим. 

«Переведення сил на північному та східному кордоні України, почалась концентрації збройних сил армії РФ для підготовки до вторгнення на материкову частину України. Про це нас інформувала і українська розвідка, яка тільки починала працювати, і закордонні партнери», — зазначив він. 

Секретар РНБО додав, що небезпека вторгнення почала ставати реальною, коли 1 березня парламент Росії надав згоду президенту Володимиру Путіну використовувати армію на територію України.

«Окупація Криму, роззброєння українських частин, повинно було закінчитись саме 1 березня... З метою щоби, окупувавши Крим, спровокувавши загибель громадянських осіб в Криму, користуючись, тим що в країні хаос, у країні відсутня влада, країна охоплена пожежами сепаратистських заколотів, починати без попору вторгнення на територію України, щоби взяти під контроль південь і схід, а також встановити контроль над містом Київ, щоби відновити силовим шляхом владу маріонеточного режиму Януковича», — наголосив Турчинов.

Раніше суд у справі Януковича допитав колишнього депутата Державної Думи РФ Іллю Пономарьова. 

ДИВІТЬСЯ: Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців.

У грудні минулого року суд ухвалив рішення про виклик на допит президента Петра Порошенка та інших високопосадовців як свідків у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича. 

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

«Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Пов`язані новини