Після авіакатастрофи в Броварах МВС вирішило повністю переглянути систему безпеки

У Міністерстві внутрішніх справ України повністю переглядають систему безпеки після авіакатастрофи в Броварах Київської області, внаслідок якої загинуло керівництво відомства. Зокрема фахівці перевіряють гелікоптери.
Про це повідомив в.о. міністра внутрішніх справ Ігор Клименко в етері телемарафону, передає «Інтерфакс-Україна».
«Систему безпеки повністю переглянуто. Гелікоптери того класу, який впав у Броварах, наразі усі перебувають на аеродромах, працюють відповідні фахівці. Ми перевіряємо повністю всі гелікоптери, які були в системі МВС», — розповів Клименко.
За його словами, цей процес ще «затягнеться, можливо, на місяць-два», поки міністерство разом з іноземними фахівцями не встановить, що гелікоптери є безпечними.
Клименко наголосив, що керівникам МВС наразі заборонено переміщатися гелікоптерами — можна лише автомобільним транспортом, поки не завершиться розслідування і не будуть остаточно встановлені причини авіакатастрофи.
Як вказує «Укрінформ», вертоліт Airbus 225, який упав у Броварах, Україна отримала від Франції у серпні 2020 року. Угоду між двома країнами щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту загальною вартістю 552 млн євро підписали ще в травні 2018 року в Парижі. Згідно з її умовами, Франція мала поставити в Україну 37 гелікоптерів компанії Airbus, а згодом ще 18 машин.
Що відомо про цю авіакатастрофу?
Приблизно о 08:20 18 січня у Броварах Київської області біля дитячого садка впав вертоліт Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко розповів журналістам, що керівництво МВС летіло на гелікоптері у відрядження до «однієї з гарячих точок». А глава поліції Харківщини Володимир Тимошко повідомив, що 18 січня мав зустрітися з керівництвом МВС.
Президент Володимир Зеленський доручив керівнику СБУ Василю Малюку у взаємодії з усіма іншими уповноваженими органами з’ясувати всі обставини падіння гелікоптера.
Слідчі Служби безпеки України зараз розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту, технічна несправність гелікоптера та умисні дії щодо знищення транспортного засобу.
- Поділитися: