Команда новообраного президента навряд встигне швидко підготувати зустріч з лідерами Німеччини, Франції і Росії, тому саміту «нормандської четвірки» в червні найімовірніше не буде, заявив директор політичного департаменту Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв.

«Треба працювати і думати над деталями. Насправді дипломатичні зустрічі дуже довго готуються. Не може бути зустріч заради зустрічі, вона має бути підготовлена, мають бути готові рішення зустрічі на вищому рівні. Очевидно, що цьому передуватиме потужна робота», — зазначив Макеєв в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

На його думку, немає високої імовірності, що в перші дні президентства Зеленського відбудеться зустріч в «нормандському форматі» на найвищому рівні.

«Зустріч планувалася (Петром Порошенком — ред.), але змінилися обставини. Проте всяке може бути, новообраний президент може захотіти взяти участь у зустрічі… Але знову ж таки, дуже багато факторів треба буде врахувати», — резюмував він.

Нагадаємо, Петро Порошенко після візиту до Франції і Німеччини заявив, що в червні має відбутися саміт «нормандського формату».

Водночас, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков не підтвердив інформацію про можливість участі Путіна у зустрічі «нормандської четвірки» у червні. «Поки немає», — сказав Пєсков, відповідаючи на питання, чи є в графіку Путіна поїздка до Нормандії.

Зазначимо, у складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі. Також зазначимо, що остання зустріч «нормандської четвірки» відбулась у Берліні 19 жовтня 2016 року: переговори щодо конфлікту на Донбасі відбулись за закритими дверима. До української делегації входили президент Петро Порошенко, міністр закордонних справ Павло Клімкін та заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

До цього зустріч лідерів чотирьох держав відбулася у лютому 2015 року в Мінську. На переговорах, які тривали 17 годин, був ухвалений Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод і розроблені кроки з імплементації домовленостей.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile