Українцям, які у ніч з 29 на 30 березня повернулись в Україну рейсом із Дохи (Катар), запропонували підписати документ про добровільну згоду на проведення обсервації. Зокрема пасажири мали підтвердити, що їх поінформували про обсервацію та відмовитися від спілкування з медіа.

Про це hromadske повідомив Максим, пасажир рейсу, який прилетів із Дохи.

Частина пасажирів відмовились підписати документ.

«Вилилось усе в три варіанти: безкоштовна обсервація в готелі «Козацький»; платна обсервація в готелі «Пуща Конгрес»; відмова від обсервації, адмінпротокол і далі йди куди заманеться», — пояснив пасажир.

Він розповів, що наразі перебуває в Пущі й «ще ні за що не платив».

«Нас посадили в автобус і повезли на обсервацію. Автобус повіз в готель під супроводом поліції. Хтось лишився. Дехто в літаку відмовився і поїхав додому на таксі», — розповів чоловік.

Доповнено: На hromadske вийшов матеріал про нещодавню евакуацію українців з В'єтнаму та Катару.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що на засіданні уряду ввечері 29 березня вирішили зробити обов’язковою обсервацію для тих, хто повертається в Україну з-за кордону.

Зазначимо, що раніше під час повернення в Україну з-за кордону громадяни підписували згоду на самоізоляцію.

Під час свого відеозвернення 29 березня президент Володимир Зеленський заявив, що українці, які повернуться з-за кордону після 28 березня, повинні пройти обов'язкову двотижневу обсервацію.

«Їх подальше повернення — літаком, потягом, автобусом, машиною або пішки — має бути максимально безпечним для оточуючих, а отже передбачатиме обов’язкову двотижневу обсервацію», — сказав він.

Поділитись: