На засіданні уряду ввечері 29 березня вирішили зробити обов’язковою обсервацію для тих, хто повертається в Україну з-за кордону.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Щойно Уряд ухвалив рішення про обов’язковість дотримання режиму обсервації для тих українців, які повертаються з-за кордону», — написав він.

Якихось деталей Криклій не навів, засідання уряду ще триває.

Зазначимо, що раніше під час повернення в Україну з-за кордону громадяни підписували згоду на самоізоляцію.

Під час обсервації за людьми, які в’їхали на територію з карантином, здійснюється спостереження упродовж максимального терміну інкубаційного періоду хвороби (у випадку з коронавірусом це 14 діб). Люди у цей час перебувають в обсерваторі, приміщенні з відповідними умовами.

Найвідоміший приклад обсервації в Україні стався у санаторії в Нових Санжарах на Полтавщині, де розмістили понад 70 українців та іноземців з Уханя.

Приїзд цих людей спровокував сутички місцевого населення та правоохоронців, бо жителі Нових Санжар виступали рішуче проти розміщення евакуйованих з Уханя.

Після цього влада відмовилась від практики колективної обсервації і почала просити від тих, хто повертається з-за кордону, підписати згоду на добровільну самоізоляцію вдома. За порушення передбачена відповідальність, зокрема штрафи у розмірі 17-34 тисячі гривень.

Під час свого відеозвернення 29 березня президент Володимир Зеленський заявив, що українці, які повернуться з-за кордону після 28 березня, повинні пройти обов'язкову двотижневу обсервацію.

«Їх подальше повернення — літаком, потягом, автобусом, машиною або пішки — має бути максимально безпечним для оточуючих, а отже передбачатиме обов’язкову двотижневу обсервацію», — сказав він.

Поділитись: