У справі про заволодіння майном Нацгвардії на суму 81,6 мільйона гривень через нерівноцінний обмін квартир повідомили про підозру ще двом особам — колишнім посадовцям Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил.

Про це йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нові підозри отримали чинні фігуранти справи: екскомандувач Нацгвардії Юрій Аллеров, колишній народний депутат Максим Микитась і службові особи компанії-забудовника.

Слідство встановило, що екскомандувач Нацгвардії отримав 125 тисяч доларів хабаря за підтримку інтересів забудовника.

$100 тис. від отриманих коштів він залишив собі, а іншу частину — $25 тисяч — передав заступнику начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ, стверджує слідство.

Крім того встановили, що Аллеров отримав від колишнього депутата й посадовців «Укрбуд Девелопмент» як хабар квартиру в центрі столиці площею 76 кв. м вартістю 1,82 млн гривень.

Слідство вважає, що завдяки підробленим документам квартиру оформили на близьку родичку командувача. Проте вартість її набуття значно відрізнялась від ринкової.

Також, за даними слідства, фіктивні документи використовувалися під час проведення обміну квартир Нацгвардії в центрі Києва на житло на околицях міста — йдеться про звіти про оцінку, які проводили на замовлення «Укрбуд Девелопмент».

Сам Аллеров заявляв, що справа політично мотивована, а в «Укрбуд Девелопмент» казали, що сума збитків «надумана під тиском НАБУ». 

Нагадаємо, 2 жовтня минулого року НАБУ та САП повідомили ексдепутату Микитасю про підозру у заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень. За даними слідства, Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами, організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.

Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова.

За даними слідства у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС (нині — ГУ Нацгвардії) та забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали звести житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями.

За земельну ділянку Нацгвардії мали дати 50 квартир та 30 паркомісць на Печерську.

У 2016-2017 сторони Нацгвардії та забудовника уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовляється від квартир і парковки на Печерську, а отримує 65 квартир у будинку біля станції метро «Червоний хутір». Отримати квартири Нацгвардії мала за суму, на 81 635 448 гривень меншу за стартову (тобто обговорену на початку).

Поділитись: