Після зустрічі президентів Франції Емманюеля Макрона та Росії Володимира Путіна від Кремля очікують звільнення українських політв'язнів.

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, повідомляє «Інтерфакс-України».

«Ці питання обговорювалися, і від Путіна очікують подальших кроків», — сказала вона.

Нагадаємо, російське агентство «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела вранці 21 серпня повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну. Своєю чергою Україна може передати РФ головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського

Раніше у «Лефортово» прийняли передачі для політв’язнів Сущенка, Сизоновича і Панова.

Також у СІЗО прийняли передачу для українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Усіх їх досі утримували в різних колоніях Росії.

Пізніше у «Лефортово» підтвердили, що до них перевели п’ятьох українських політв’язнів — Клиха, Карпюка, Кольченка, Балуха та Сущенка.

20 серпня стало відомо, що український політв’язень Микола Карпюк «вибув» з російської в’язниці «Володимирський централ». Адвокат вважає, що Карпюк міг «вибути» з тієї ж причини, що і політв’язень Володимир Балух, якого 16 серпня вивезли з колонії міста Торжок Тверської області.

Поділитись: