Світ

Південна Корея залишить у країні американські війська попри примирення з КНДР

3 травня, 2018 16:18
Світ/Південна Корея залишить у країні американські війська попри примирення з КНДР
Зберегти
Вигляд
Президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив, що американські війська залишаться в країні після можливого підписання мирної угоди з КНДР.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив, що американські війська залишаться в країні після можливого підписання мирної угоди з КНДР.

Про це повідомляє Yonhap з посиланням на представника південнокорейського лідера.

Зазначається, що Збройні сили США розташовані у Південній Кореї на підставі союзної угоди, тому можливе «підписання мирного договору між Сеулом та Пхеньяном нічого не змінить».

Ця заява з’явилася після того, як радник президента Південної Кореї, професор університету Йонсей Мун Чунг-ін натякнув на можливість виводу військ США з Корейського півострова.

У своїй колонці для журналу Foreign Affairs він написав, що після укладання мирної угоди між Південною Кореєю і КНДР буде «складно пояснити» перебування американських військ на півострові.

Водночас представник президента Південної Кореї підкреслив, що війська США залишаться в країні, бо вони виступають у ролі посередника при взаємодії «з такими потужними державами, як Китай та Японія».

Раніше Дональд Трамп обговорив з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном можливі дату та місце проведення зустрічі з лідером КНДР Кім Чен Ином.

27 квітня глава КНДР Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном у демілітарізованій  зоні.

Лідер КНДР та президент Південної Кореї домовились, що до кінця року підпишуть договір, що формально покладе край Корейській війні, що тривала 1950-1953-го року.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував Північній Кореї об'єднати залізничні мережі двох країн.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Зустріч стала третьою після закінчення війни в Кореї, проте обидва попередніх саміти відбувалися в Пхеньяні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Хороші речі відбуваються» — Трамп привітав зустріч лідерів КНДР та Південної Кореї

/Павло Калашник

Пов`язані новини