Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин розпорядився припинити «воєнні дії» проти Південної Кореї, про які Пхеньян оголосив після підриву офісу зв’язку на кордоні між двома державами.

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що таке рішення Кім Чен Ин оголосив на засіданні Центральної військового комісії, яка розглядала поточну ситуацію. Там також вирішили розробити заходи з «подальшого нарощування сил воєнного стримування країни».

В останні тижні відносини між обома країнами на Корейському півострові значно погіршилися. Так, на початку червня Північна Корея звинуватила Південну в надсиланні пропагандистських листівок у демілітаризовану зону на кордоні між двома країнами, які начебто закликали північних корейців до втечі з країни.

16 червня Південна Корея звинуватила КНДР у підриві будівлі офісу зв’язку біля прикордонного міста Кесон. Пізніше Пхеньян підтвердив, свою причетність до інциденту, а пізніше сестра Кім Чен Ина — Кім Йо Чжон — оголосила про введення північнокорейських військ до демілітаризованої зони на кордоні Північної та Південної Корей.

Утім що саме спровокувало загострення риторики Пхеньяна — як і несподіване її пом’якшення, — наразі достеменно невідомо.

Раніше в прикордонному Кесоні діяв Міжкорейський промисловий комплекс. У ньому працювали кількадесят тисяч працівників із Північної та Південної Корей, але в 2016 році через загострення відносин між країнами його діяльність припинилася.

Нагадаємо також, що в січні 2020 року Північна Корея заявила, що більше не дотримуватиметься обмежень на ядерні випробування, які вона зобов'язалася встановити після переговорів зі США.

Поділитись: