Північна Корея заявила про випробування залізничної ракетної системи. Ракети запустили після критики санкцій від США
Північна Корея заявила про тестовий запуск залізничної ракетної системи. У КНДР запевняють, що його провели в межах навчань, хоча перед цим розкритикували санкції США за попередні запуски ракет і пригрозили, що рішуче реагуватимуть.
Про це повідомляє Kyodo News із посиланням на ЦТАК.
Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї напередодні заявив, що випустили дві ракети з провінції Північний Пхьонан, розташованої на північному заході Північної Кореї. Ракети рухались у східному напрямку й подолали приблизно 430 кілометрів, досягнувши в одній точці висоти орієнтовно 36 кілометрів.
У ЦТАК заявили, що дві тактичні керовані ракети «точно вразили встановлену ціль» у Японському морі.
Державні ЗМІ Північної Кореї не вказали дальність польоту ракет або їхню траєкторію. Там зазначили, що запуски були спрямовані на перевірку пильності військових та підвищення їхньої здатності виконувати завдання зі стрільби.
Уперше Північна Корея випробовувала залізничну ракетну систему у вересні 2021 року. На останньому запуску не було лідера КНДР Кім Чен Ина, який часто відвідує випробовування.
Ракети, запущені із залізничних вагонів, очевидно змодельовані з російських «Іскандерів», пише AP.
Та попри те, що Північна Корея розробила такі ракети, невідомо, як добре працюватиме залізнична система: залізничні колії в КНДР застаріли, а вагони з балістичними ракетами можуть не працювати на високій швидкості.
Що передувало?
Запуск двох балістичних ракет Північної Кореї став уже третім за два тижні. Під час попередніх двох запускали гіперзвукові ракети, що здатні розвивати високу швидкість і маневрувати після запуску.
Після перших двох запусків адміністрація президента США Джо Байдена ввела санкції щодо Північної Кореї. Там також закликали Раду Безпеки Організації Об’єднаних Націй вжити заходів проти кількох північнокорейців та організацій країни, яким закидають порушення резолюцій Ради Безпеки про заборону розробки ракет і ядерної зброї.
У Північній Кореї відповіли, що Вашингтон «захоплений своєю політикою ізоляції та придушення» КНДР.
У заяві, яку оприлюднило ЦТАК, міністерство закордонних справ КНДР оголосило, що останній запуск гіперзвукової ракети був «реалізацією права на самооборону».
«Якщо США займуть таку конфронтаційну позицію, КНДР буде змушена реагувати на це більш рішуче і певно», ㅡ прокоментували там нові санкції.
Попри санкції, КНДР періодично випробовує нові ракети та заявляє про успіхи своєї ядерної програми. Ця країна розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спочатку їй активно допомагали Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім вона змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.
Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно не відомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, йдеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як там заявляють, можуть досягти території Сполучених Штатів.
Лідер КНДР Кім Чен Ин стверджує, що ядерна програма Північної Кореї є гарантією її вічної безпеки та захищеності від ворогів.
- Поділитися: