План евакуації з Маріуполя та зустріч Шмигаля і Блінкена: головне за ніч 23 квітня

Україна повідомила про запланований на ранок гуманітарний коридор з блокадного Маріуполя, а у Вашингтоні зустрілися Ентоні Блінкен та Денис Шмигаль. Зібрали головне за ніч проти 23 квітня.
Евакуація з Маріуполя
Очільниця Мінреінтеграції Ірина Верещук та міськрада Маріуполя заявили, що на ранок 23 квітня із заблокованого міста запланували провести евакуацію місцевих жителів гуманітарним коридором.
Збір та посадка людей у транспорт відбуватиметься за адресою бульвар Шевченка на кільці біля ТРЦ «Порт Сіті». В автобуси садитимуть жінок, дітей та людей похилого віку. За словами Верещук, час збору запланований о 10:00. А втім, за даними міськради, евакуація з Маріуполя до Запоріжжя розпочинається об 11:00.
Загиблі на «Москві»
міноборони росії заявило, що з екіпажу знищеного крейсера «Москва» загинула лише одна людина та ще 27 — безвісти зникли. У росії запевняють, що змогли евакуювати з крейсера 396 членів екіпажу. Водночас міноборони рф каже, що «абсолютна більшість» офіцерів, мічманів та матросів-контрактників крейсера «Москва» хочуть продовжити службу на кораблях чорноморського флоту.
Проте така кількість загиблих суттєво відрізняється від інших даних: секретар РНБО Олексій Данілов каже, що на російському крейсері врятувалися лише 58 людей зі 510, а матір одного зі строковиків-матросів заявляє про близько 40 загиблих.
Перемовини з гарантами безпеки
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна може упродовж тижня завершити консультації із країнами, які готові стати нашими гарантами безпеки. Він каже, що зараз ці перемовини тривають на рівні політичних радників під керуванням голови Офісу президента Андрія Єрмака. Їх ведуть із країнами, які публічно заявили, що згодні обговорювати гарантії безпеки для України.
За словами Подоляка, для України важливо, щоб ці гарантії включали постачання зброї, закриття неба, військові консультації і гроші для закупівель додаткової зброї.
Зустріч Шмигаля та Блінкена
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 22 квітня зустрівся у Вашингтоні з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Так, під час зустрічі Шмигаль нагадав, що Україні потрібна сучасна зброя та фінанси, а проти росії потрібно розширювати санкції. Зокрема, прем'єр-міністр закликав Блінкена від'єднати від SWIFT всі російські банки та визнати росію країною-спонсором тероризму.
«Чудова зустріч з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, щоб обговорити те, що Україні найбільше потрібно для захисту та відновлення. Мужність України у захисті свободи та демократії надихає всіх нас», — зазначив держсекретар.
Жертви окупантів на Донеччині
За даними Донецької ОВА, з початку активної війни унаслідок дій російських окупантів у Донецькій області загинули щонайменше 257 людей, ще 825 отримали поранення. Ці дані не враховують жертв у Маріуполі та Волновасі.
Ймовірне використання хімзброї у Маріуполі
У США заявили, що російські військові у Маріуполі 11 квітня могли використати сльозогінний газ, змішаний з хімічними речовинами. «Є достовірна інформація про те, що російські війська могли використовувати різні засоби протидії масовим заворушенням, зокрема сльозогінний газ, змішаний із хімічними речовинами», — сказав постійний представник США в ОБСЄ Майкл Карпентер.
Він пояснив, що такі речовини могли б викликати сильніші симптоми, щоб ослабити й вивести з ладу українських військових та цивільних у Маріуполі.
Візит генсека ООН в Україну
Україну 28 квітня відвідає генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Під час візиту Гутерреш зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.
Також посадовець побачиться зі співробітниками агенцій ООН, щоб обговорити розширення гуманітарної допомоги народу України.
Життя рф в умовах санкцій
За даними російських ЗМІ, міністерство промисловості та торгівлі росії створило список іноземної продукції, для якої пропонують відкрити так званий паралельний імпорт, коли товари завозять без дозволу власників торгових марок.
У категорії автомобілів пропонують ввозити машини Tesla, Land Rover, Jeep, Jaguar, Chrysler, Bently, Cadilac, Chevrolet, Dodge, Hummer, Volvo, Hyundai, Nissan, Volkswagen тощо.
Окрім того, у рф пропонують паралельний імпорт на телефони та техніку Apple, Samsung, Sony, Asus, Intel, HP, Panasonic, Nokia, побутову техніку Electrolux, Siemens, Miele, Dyson, ігрові приставки PlayStation, X-Box, Nintendo.
- Поділитися: